83nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Zielona Góra

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem mieszkania: Zielona Góra

Zielona Góra to miasto powiatowe położone na historycznym dolnym śląsku. To największe miasto i zarazem stolica województwa lubuskiego. Według danych GUS z 2020 roku miasto zamieszkuje ponad 140 tysięcy osób, co w skali kraju plasuje je na 24 miejscu pod względem liczby mieszkańców. 

Artykuł ten poświęcimy na krótkie opisanie historii tego miasta, jego kultury, rynku pracy i nieruchomości oraz na koniec podpowiemy ci, jak znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Zielonej Górze.

Historia

Nie znamy dokładnej daty lokowania Zielonej Góry, nie zachował się bowiem żaden dokument, który by ją dokładnie potwierdzał. Wiemy tylko, że pierwszy zachowany dokument, który wspomina o tym mieście, pochodzi z 1312 roku. Przypuszczalnie pierwsze osady, które następnie przerodziły się w Zieloną Górę, były zakładane około roku 1222. 

Pełne prawa miejskie Zielona Góra otrzymała w roku 1323 roku. Skutkowało to zwolnieniem mieszczan z płacenia czynszów i ceł oraz pozwalało na osiedlanie się Niemców. Doprowadziło to do powolnej depolonizacji miasta. W 1335 roku na mocy układu zawartego przez Kazimierza Wielkiego i Jana Luksemburskiego cały Dolny Śląsk, wraz z Zieloną Górą przeszedł pod władanie czeskie. 

Czesi panowali w mieście do roku 1740, w którym to Fryderyk II zajął miasto i przyłączył je do Prus. Pruskie panowanie trwało aż do zakończenia II wojny światowej, po której to Zielona Góra wróciła w granice Rzeczpospolitej. Niemieccy mieszkańcy zostali wtedy przesiedleni na zachód, a w ich miejsce pojawili się osadnicy z sąsiedniej wielkopolski i kresów wschodnich. 

Stolicą województwa Zielona Góra jest od 1950 roku. Od tego czasu rozpoczął się też dynamiczny rozwój miasta. Pojawiły się zakłady przemysłowe, a liczba mieszkańców zwiększyła się pięciokrotnie. Miasto stało się też lokalnym centrum kultury, nauki i turystyki.

Kultura

W Zielonej Górze działa filharmonia, teatr, trzy kina, kilkanaście klubów muzycznych oraz liczne muzea i galerie sztuki. Miasto gości również wiele cyklicznych festiwali i innych imprez kulturalnych, z których największa to winobranie. Impreza ta, to 9 dni koncertów, jarmarku i prezentacji lokalnych produktów z naciskiem na lokalne wina. Na ten czas klucze do miasta przejmuje rzymski bóg wina Bachus, który wraz ze swoją świtą oprowadza mieszkańców i turystów po mieście, a ci raczą się lokalnym winem oraz korzystają z bogatej oferty rozrywkowej. 

Na co dzień najpopularniejszymi miejscami, które odwiedzają Zielonogórzanie są: Browar i Restauracja Haust Zielona Góra, X Demon Music Club, czy Piekarnia Cichej Kobiety.

Twoje szanse na zdobycie edukacji decydując się na wynajem mieszkania w Zielonej Górze

W Zielonej górze działa tylko jedna uczelnia wyższa. Jest nią powstały z połączenia Politechniki Zielonogórskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Tadeusza Kotarbińskiego Uniwersytet Zielonogórski. Studiuje na nim ponad 11 tysięcy osób, co w tak niewielkim mieście jest sporą liczbą. 

Oprócz tego w mieście działa 25 publicznych szkół podstawowych i tyle samo publicznych szkół ponadpodstawowych. Wiele z nich jest uznawanych za jedne z najlepszych w kraju. Dlatego, jeśli szukasz mieszkania dla całej rodziny w Zielonej Gorze, to możesz być pewna/y, że każdy członek twojej rodziny otrzyma odpowiednią edukację.  

Rynek pracy i oferty mieszkań na wynajem w Zielonej Górze

Stopa bezrobocia w Zielonej Górze jest jedną z najniższych w kraju. Jak wynika z danych z 2019 roku, zatrudnienia w tym mieście nie mogło znaleźć tylko 2,4% mieszkańców.

Głównymi gałęziami gospodarki miasta są: przemysł informatyczny, elektryczny, metalowy, włókienniczy, spożywczy i drzewny. W mieście działają strefy aktywności gospodarczej, park przemysłowo-technologiczny i strefa ekonomiczna. 

Wszystko to prowadzi do sytuacji, w której miasto staje się prawdziwym rajem dla wszystkich osób, których kariera związana jest z nowymi technologiami. Nic więc dziwnego, że do miasta napływa cała masa młodych osób, które chcą tam robić karierę. Jest to oczywiście powód do dumy, ale prowadzi to również do dużej konkurencyjności na rynku mieszkań do wynajęcia w Zielonej Górze. 

Jak najłatwiej znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Zielonej Górze?

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy, sytuacja na rynku nieruchomości jest w tym mieście dosyć trudna, przez co wynajem mieszkania w Zielonej Górze nie należy do najłatwiejszych. Łatwo dać wpuścić się w maliny i wynająć coś po mocno zawyżonej cenie. Zdarza się, że kawalerka do wynajęcia w Zielonej Górze kosztuje tyle samo co pełnoprawne mieszkanie. 

Aby być pewnym, że ogłoszenie, które ci się spodobało ma odpowiednią cenę musisz wiele razy wpisać w olx: mieszkania do wynajęcia Zielona Góra i dobrze poznać ceny mieszkań w różnych dzielnicach. Jeśli jednak nie masz na to czasu, to możesz skorzystać z wyszukiwarki ogłoszeń Rentola.com, która już działa w tym mieście i pomoże ci znaleźć mieszkania do wynajęcia w Zielonej Górze, których cena jest odpowiednia. 

Wynajem mieszkania: Zielona Góra - podsumowanie

Zielona Góra to piękne miasto, które daje wiele możliwości do rozwoju. To miasto pełne fascynujących zabytków, porywających festiwali i wydarzeń kulturalnych. Jeśli więc interesują cię domy do wynajęcia w Zielonej Górze, bo chcesz tam mieszkać, to w naszej opinii postępujesz słusznie. Musisz tylko uważać, aby cena twojego nowego mieszkania do wynajęcia w Zielonej Górze nie okazała się zawyżona. Uchronić przed tym może cię porównywarka ogłoszeń Rentola.com, która wreszcie dostępna jest w Zielonej Górze. 

{"slug":"zielona-gora","title":"Zielona Góra"}
zielona-gora