Przeprowadzasz się po raz pierwszy? Powinieneś o tym pamiętać!

Latest update: May 11, 2022

Jeśli wyprowadzasz się z domu po raz pierwszy, może być wiele do przemyślenia i na pewno są nawet rzeczy, o których nawet nie wiesz, że powinieneś pomyśleć, że powinny być rzeczywiście zorganizowane. W tej podręcznej liście zbieramy wiele rzeczy, o których należy pamiętać, aby ułatwić sobie przeprowadzkę z domu.

1. Budżet

Pierwszą ważną rzeczą jest posiadanie budżetu. Może to zabrzmieć strasznie, ale jeśli nie chcesz lub nie masz narzędzi do szczegółowego planowania, możesz być spokojny. Budżet nie musi być czymś więcej niż tylko szacunkiem tego, co kosztuje i ile jesteś skłonny wydać na rzeczy. Z korzyścią, budżet powinien być oczywiście zakotwiczony w tym, co masz na dochód i wszelkie oszczędności, które musisz dysponować w związku z przeprowadzką. Ponieważ zamierzasz się przeprowadzić, jesteś już świadomy różnych stałych wydatków, takich jak nadchodzący czynsz. Jeśli pobierzesz wszystkie swoje stałe opłaty, możesz zobaczyć, co zostało Ci do dyspozycji i na co pozwala Twój budżet na przykład w formie przyjemności lub podróży.

Musisz to zrobić przed przeprowadzką. Nie będziesz wtedy w szoku, gdy zapłacisz czynsz i zdasz sobie sprawę, że właśnie kupiłeś nowy telewizor, więc nie masz wystarczająco dużo pieniędzy. Zwłaszcza przy pierwszej przeprowadzce z dala od domu i konieczności np. odebrania mebli, mogą to być duże koszty, a wtedy ważne jest, abyś miał wyobrażenie o tym, ile pieniędzy masz do dyspozycji i co chcesz lub możesz na to przeznaczyć.

Budżet jest zatem bardzo ważny, aby poradzić sobie z tą zmianą w twoim życiu. 

2. Umowa pisemna

Tak jak wiele innych ważnych rzeczy w życiu, ważne jest, aby to poszło dobrze. Pisemna umowa jest najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie prawnie wiążącej umowy, w której określone jest wszystko, od czynszu po prawa i obowiązki. Ważne jest to, że niezależnie od tego, czy wprowadzasz się do swojego własnego domu, czy też po prostu wprowadzasz się do znajomego, równie ważne jest, abyś otrzymał pisemną umowę. Jest ona podstawą, jak już powiedziałem, do tego, co się do ciebie odnosi i jest niezwykle ważna, jeśli na przykład masz powołać się na organ, w którym mieszkasz w określonym miejscu, na przykład jeśli masz ubiegać się o dodatek mieszkaniowy. Niezależnie od sytuacji... KONTRAKT PISEMNY.

3. Ubezpieczenie

Coś jeszcze, co może być nieco przytłaczające do naprawienia po raz pierwszy, to ubezpieczenie. Ubezpieczenie jest dostępne na wypadek, gdybyś miał do czynienia z czymś związanym z domem. Kiedy mówimy o ubezpieczeniu, istnieje kilka różnych rodzajów ubezpieczeń, często o różnych cenach i pokrywających różne rzeczy. Ważną rzeczą w tym przypadku jest ubezpieczenie domu, ale może się też różnić, czy obejmuje ono elektronikę w domu czy nie oraz inne rzeczy. Aby uzyskać ubezpieczenie, które najbardziej Ci odpowiada, trzeba trochę przeczytać i zastanowić się, co to tak naprawdę jest za coś, co masz za coś. Na przykład, jeśli nie masz telewizora, możesz nie potrzebować droższego ubezpieczenia, które obejmuje elektronikę, ale jeśli jesteś graczem, może to być dobry pomysł.

4. Abonamenty

Jeśli nie przeprowadziłeś się z dala od domu, jest wiele rzeczy, które po prostu płyną, o których nie myślałeś, że musisz się teraz naprawić. Na przykład, wracasz do domu, a twój internet działa tylko wtedy. Ale teraz jest to coś, co możesz wybrać i zapoznać się z nim. Dowiedz się, jakie są możliwości szerokopasmowego dostępu do Internetu w nieruchomości, do której się wprowadzasz lub czy może to być nawet część twojego czynszu. Powinno to znajdować się w Twojej pisemnej umowie, którą posiadasz ;) Jeśli zamierzasz załatwić to sam, musisz się upewnić, co dokładnie masz do załatwienia. Na przykład, jeśli sami kupicie Państwo router. Jeśli nie rozumiesz, co tak naprawdę musi być na miejscu, to w tym przypadku Google jest twoim najlepszym przyjacielem.

Poza internetem, być może trzeba będzie również zapisać się na abonament za prąd. Zależy to również od ich dzierżawy, ale jeśli masz zamiar sam wybrać dostawcę energii elektrycznej, jest wiele do wyboru, które mają nieco inny profil. Google jest także Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o rozumienie energii elektrycznej i sposobu jej działania. Postaraj się poświęcić czas, aby naprawdę zrozumieć, jak to działa i co musisz zrobić, aby coś zrobić. 

Powodzenia z przeprowadzką!

Are you looking for a rental? Search among 30,483 available rentals
Search now