187nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Białystok

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem mieszkania: Białystok

Białystok to miasto położone w północno-wschodniej Polsce na nizinie Północnopodlaskiej. Miasto to liczy około 300 tysięcy mieszkańców, jest stolicą województwa podlaskiego i ważnym regionalnym ośrodkiem kulturalnym, naukowym i gospodarczym. Białystok ma swój własny, unikatowy, wielokulturowy charakter, wynikający z położenia na styku kultur. Podlasie, którego jest częścią graniczy bowiem z Białorusią i leży w bardzo blisko granic z: Ukrainą, Litwą i Rosją.  

W tym artykule poruszymy pokrótce historię, edukację, gospodarkę i turystykę tego miasta, a na koniec podpowiemy ci, jak najłatwiej znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Białymstoku. 

Historia

W miejscu, w którym obecnie znajduje się Rynek Kościuszki, w XV wieku krzyżowały się trzy drogi prowadzące do Choroszyczy, Suraża i Wasilkowa. Gdzieś pomiędzy 1440 a 1444 rokiem w miejscu tym swoją osadę postanowili założyć przybyli z Mazowsza z ziemi kolneńskiej osadnicy. Od tego czasu Białystok, głównie jako miasto prywatne, przeżywał stabilny rozwój, aby w XVII wieku stać się siedzibą rodu Branickich, zamieszkujących gruntownie przebudowany gotycko-renesansowy zamek, który do dziś nazywany jest pałacem Branickich i jest obecnie najważniejszym zabytkiem miasta. 

Po zaborach Białystok stał się częścią Imperium Rosyjskiego, co wpłynęło na zmianę charakteru miasta. Przestał już być siedzibą miejscowej burżuazji i stał się miastem przemysłowo-administracyjnym. Mimo że Białystok był ważnym miastem swojego regionu, to wciąż był tylko prowincjonalnym miasteczkiem. Sytuację tę zmienił wybuch powstania listopadowego, po którym miasto znalazło się na granicy Rosji i Kongresówki, co spowodowały napływ fabrykantów z Łodzi i doprowadziło do gwałtownego rozwoju miasta. 

Gospodarka

Białystok jest miastem przemysłowo-handlowym. Według danych GUS z 2019 roku w mieście działało ponad 36 tysięcy podmiotów gospodarczych. Największa część z nich zajmuje się handlem, poza tym duża część trudni się działalnością profesjonalną,  budowlaną i przetwórstwem przemysłowym. 

Pomimo że najwięcej firm zarejestrowanych w Białymstoku zajmuje się handlem, to najwięcej osób zatrudnia przemysł, zwłaszcza elektromaszynowy. Dobrze rozwinięte są również: przemysł drzewny, odzieżowy, spożywczy i poligraficzny

Jeśli więc szukasz pracy, jesteś chociażby odrobinę związany z jedną z tych branż i szukasz domu do wynajęcia w Białymstoku, to możesz być pewny, że w tym mieście pracę znajdziesz bez problemu. Stopa bezrobocia wynosi tam niewiele powyżej 6 procent, choć średnie wynagrodzenia są nieco niższe niż w innych miastach wojewódzkich.

Duża część mieszkańców miasta znajduje również zatrudnienie w sektorze publicznym. Białystok jest bowiem ważnym ośrodkiem administracyjnym i naukowym.

Edukacja

W Białymstoku działa obecnie 17 uczelni wyższych, z czego najważniejszymi z nich są: Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina. Uczelnie te, są uznawane za jedne z najlepszych w Polsce. Na równie wysokim poziomie są białostockie szkoły średnie, zwłaszcza zawodowe, które już niejednokrotnie otrzymywały zaszczytne tytuły najlepszych w Polsce. 

Jeśli więc szukasz kawalerki do wynajęcia w Białymstoku, bo chcesz tam zdobywać wiedzę, to dobrze trafiłaś/łeś. Masto to zapewni ci świetną edukację, wcale nie gorszą niż uniwersytety z największych miast w Polsce.  

Turystyka

Zarówno samo miasto jaki i jego okolice są pełne ciekawych miejsc pod względem turystycznym. W mieście znajduje się wspomniany już wcześniej barokowy Zespół pałacowo-parkowy Branickich, klasycystyczny Sobór św. Mikołaja Cudotwórcy, Pałac Rüdigerów, Fabryka Towarzystwa Białostockiej Manufaktury „E.Becker i s-ka” oraz wiele, wiele innych ciekawych zabytków. W okolicach miasta znajduje się również wiele szlaków pieszych i rowerowych, które oprowadzą cię po licznych naturalnych cudach Podlasia, jak przykładowo Białowieża. 

Jak znaleźć mieszkanie do wynajęcia Białymstoku?

Ceny mieszkań na wynajem długoterminowy w Białymstoku są nieco niższe niż w innych miastach wojewódzkich, nie oznacza to jednak, że znalezienie mieszkania w na wynajem w tym mieście jest łatwe. Ogłoszenia oferujące mieszkania do wynajęcia w Białymstoku są bowiem rozrzucone pomiędzy różne lokalne portale ogłoszeniowe i aby znaleźć coś fajnego, nie wystarczy wpisać w olx: mieszkania do wynajęcia Białystok, trzeba systematycznie przeglądać te portale, co niestety zajmuje sporo czasu. Zgodnie z obietnicą ze wstępu mamy jednak dla ciebie małą podpowiedź. Jest nią wyszukiwarka ogłoszeń Rentola.com, która zrobi to za ciebie i wyświetli ci najlepsze mieszkania do wynajęcia w Białymstoku i pozwoli ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. 

Wynajem mieszkania: Białystok - podsumowanie

Stolica Podlasia to nie tylko zaskakująco rozwinięte i nowoczesne miasto, które zapewni ci dostęp do edukacji i miejsc pracy, ale również świetna baza wypadowa do zwiedzania wielu pięknych zakątków niedocenianego województwa podlaskiego. Abyś jednak mogła/mógł w pełni ciszyć się z mieszkania w tej pięknej części polski, to musisz najpierw mieć za sobą wynajem mieszkania w Białymstoku. W naszej opinia najłatwiejszym sposobem na to jest skorzystanie z pomocy porównywarki ogłoszeń Rentola.pl, która znajdzie dla ciebie ogłoszenia, które idealnie spełnią twoje oczekiwania i nie nadwyrężą twojego budżetu. Na koniec pragniemy życzyć ci wielu ciekawych przygód na Podlasiu i mamy nadzieję, że to miasto przerośnie twoje oczekiwania. 

Zobacz wszystkie nieruchomości w Białystok

Proponujemy, abyś jak najszybciej rozpoczął poszukiwania domu w Rentola, ponieważ kilka różnych obszarów w Poland ma duży popyt na wynajem. Skorzystaj z naszego bezpłatnego Search Agent i otrzymuj e-maile bezpośrednio, gdy pojawią się nowe domy w Białystok.

Miesięczny czynsz za wynajmowaną nieruchomość w Białystok wynosi między 750 zł. i 12 000 zł. Średni czynsz za m2 wynosi 6 375 zł.

Na liście mieszkań znajduje się 188 wolnych nieruchomości do wynajęcia w Białystok. Możesz również przeszukać cały nasz katalog z łączną liczbą nieruchomości do wynajęcia w Poland.

Białystok to bardzo przyjazne miejsce, w którym można znaleźć zarówno spokój, jak i aktywne życie. To miasto, w którym zawsze jest coś do zrobienia, obejrzenia, zabawy i relaksu.

Tak, oczywiście. Jeśli masz już wszystkie niezbędne dokumenty, np. wizę, możesz wynająć mieszkanie w Białystok w taki sam sposób, jak mieszkańcy.

{"slug":"bialystok","title":"Białystok"}
bialystok