800nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Gdańsk

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem mieszkania: Gdańsk

Gdańsk to szóste pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce. Jest stolicą województwa pomorskiego, ważnym węzłem komunikacyjnym oraz centrum kultury, nauki i gospodarki północnej Polski.

Gdańsk to morska stolica Polski i miasto z ponad 1000-letnią historią. Miasto to powstało jako część Królestwa Polskiego i obecnie znajduje się w granicach Rzeczpospolitej, choć na przestrzeni wieków było częścią Państwa Zakonnego, Królestwa Prus, czy Cesarstwa Niemieckiego. Było również wolnym miastem i częścią związku miast handlowych Europy Północnej, czyli Hanzy. 

Jego burzliwa historia w połączeniu z położeniem nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły sprawiły, że Gdańsk stał się tyglem wielu kultur. Dzięki temu możemy dziś w Gdańsku cieszyć się wieloma skarbami architektury, sztuki i kultury. 

Czytając ten artykuł dowiesz się więcej na temat tego pięknego miasta i zrozumiesz jak wygląda wynajem mieszkania w Gdańsku. 

Architektura kultura i sztuka Gdańska

Główne zabytki architektury Gdańska znajdziesz na Głównym i Starym Mieście, głównie wzdłuż reprezentacyjnej ulicy, czyli Drogi Królewskiej. Dzięki długiej i burzliwej historii tego miasta znajdziesz tam zabytki gotyckie, renesansowe, manierystyczne, czy barokowe. Najważniejszymi z nich są: Kościół Mariacki, Ulica Mariacka, Fontanna Neptuna, Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów, Zielona Brama, czy Wielka Zbrojownia. 

Gdańsk jest również jednym z najważniejszych polskich ośrodków kultury i sztuki. Co roku odbywa się tam wiele festiwali i wydarzeń cyklicznych. W Gdańsku mieści się również całe mnóstwo galerii sztuki, muzea, siedem kin, opera, filharmonia i kilkanaście teatrów. 

Kolebka polskiej wolności

Gdańsk jest również kolebką polskiej wolności. To właśnie w tym miejscu został założony związek zawodowy Solidarność, którego to powstanie doprowadziło do obalenia w Polsce komunizmu. Dla upamiętnienia tych wydarzeń powstało położone na placu solidarności Europejskie Centrum Solidarności. Jednym z symboli miasta jest również pomnik złożony z trzech 42-metrowych krzyży z kotwicami, który jest pamiątką ofiary złożonej przez poległych stoczniowców w 1970. 

Rynek pracy w Gdańsku

Gdańsk to nie tylko miasto turystyczne, to również centrum biznesu i przemysłu. Pomimo trudności związanych z pandemią koronawirusa, Gdańsk jest wciąż jednym z miast, w których stopa bezrobocia jest na bardzo niskim poziomie. W trudnym 2021 roku nie przekroczyła ona 4%. Bez problemu znajdą tutaj zatrudnienie specjaliści z branż IT, budowlanej, edukacyjnej, gastronomicznej, hotelarskiej i innych. Miasto czeka również z otwartymi ramionami na osoby, których ścieżka kariery jest związana z ochroną zdrowia i edukacją.


Sytuacja na rynku pracy w Gdańsku jest więc dobra i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach będzie jeszcze lepsza. Miasto przygotowało bowiem dokument „Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta”, ma on na celu poprawę jakości życia mieszkańców poprzez obranie odpowiedniej strategii rozwoju, tworzenie nowych miejsc pracy, inwestycje w infrastrukturę logistyczną i przyłożenie jeszcze większej wagi do jakości edukacji.

Edukacja

Decydując się na wynajem długoterminowy w mieście Gdańsk bierzesz zapewne pod uwagę przyszłą edukację swoich dzieci lub twoją własną. Jeśli jest to dla ciebie priorytet, to decyzja, aby zamieszkać w Gdańsku jest bez wątpienia dobra. Gdańsk jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich w Polsce. W 2008 roku studiowało tam niecałe 80 tys. studentów rozłożonych pomiędzy 14 szkół wyższych. Wśród tych uczelni znajdują się Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska i Gdański Uniwersytet Medyczny, które to uchodzą za jedne z najlepszych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. 

Na równie wysokim poziomie są gdańskie szkoły podstawowe i średnie. Na szczególną uwagę zasługują: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariusza Zaruskiego, Szkoła Podstawowa nr 77, Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha, czy V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, które do otrzymało tytuł “Złotej Szkoły 2020”. Jeśli więc edukacja jest dla ciebie ważna, to szukając mieszkania do wynajęcia w Gdańsku, sprawdź, jak daleko znajduje się ono od szkół, które cię interesują.

Mieszkania do wynajęcia: Gdańsk

Jeśli twoim zamiarem jest wynajęcie mieszkania w Gdańsku, to naszym zdaniem masz dobry plan. Pozostaje jednak pytanie, jak to zrobić? Po pierwsze musisz wziąć pod uwagę lokalizację. Jeśli zależy ci na mieszkaniu w centrum i chcesz mieć dobry dostęp do transportu publicznego, to dobrym pomysłem będzie wybranie śródmieścia albo Wrzeszcza. Jeśli jednak bardziej cenisz sobie spokój, pomyśl nad zamieszkaniem w Oliwie, Zaspie czy Jesieni.

Gdzie jednak znaleźć idealne mieszkanie? Możesz wpisać w Olx: mieszkania do wynajęcia Gdańsk, czy wejść na jedną z wielu innych stron oferujących mieszkania do wynajęcia w Gdańsku. Możesz też wejść na stronę Rentola.com, która to działa jak wyszukiwarka ogłoszeń i sprawdzić wszystkie dostępne ogłoszenia w jednym miejscu.

Wynajem mieszkania: Gdańsk - podsumowanie

Mieszkania, czy domy do wynajęcia w Gdańsku rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli więc marzysz o zamieszkaniu w tym pięknym historycznym miejscu, to musisz się pośpieszyć. Ceny rosną w zastraszającym tempie. Nie daj się naciągnąć na zawyżoną cenę i znajdź najkorzystniejszą ofertę dzięki Rentola.com. Porównaj oferty z różnych stron i znajdź miejsce idealne dla ciebie. Spraw, że wynajem długoterminowy: Katowice będzie dla ciebie czystą przyjemnością. 

Zobacz wszystkie nieruchomości w Gdańsk

Proponujemy, abyś jak najszybciej rozpoczął poszukiwania domu w Rentola, ponieważ kilka różnych obszarów w Poland ma duży popyt na wynajem. Skorzystaj z naszego bezpłatnego Search Agent i otrzymuj e-maile bezpośrednio, gdy pojawią się nowe domy w Gdańsk.

Miesięczny czynsz za wynajmowaną nieruchomość w Gdańsk wynosi między 700 zł. i 24 820 zł. Średni czynsz za m2 wynosi 12 760 zł.

Na liście mieszkań znajduje się 799 wolnych nieruchomości do wynajęcia w Gdańsk. Możesz również przeszukać cały nasz katalog z łączną liczbą nieruchomości do wynajęcia w Poland.

Gdańsk to bardzo przyjazne miejsce, w którym można znaleźć zarówno spokój, jak i aktywne życie. To miasto, w którym zawsze jest coś do zrobienia, obejrzenia, zabawy i relaksu.

Tak, oczywiście. Jeśli masz już wszystkie niezbędne dokumenty, np. wizę, możesz wynająć mieszkanie w Gdańsk w taki sam sposób, jak mieszkańcy.

{"slug":"gdansk","title":"Gdańsk"}
gdansk