207nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Kielce

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem długoterminowy - Kielce

Kielce to średniej wielkości miasto powiatowe będące stolicą województwa świętokrzyskiego. Jest głównym punktem aglomeracji kieleckiej i ważnym, regionalnym ośrodkiem gospodarczym, naukowym oraz kulturalnym.

Pomimo tego, że nie zalicza się do grona największych miast Polski, to oferuje zaskakująco dużo możliwości zarówno pod kątem edukacji, kariery, jak i kultury. W naszej opinii jego niewielki rozmiar z liczbą ludności nieprzekraczającą 200 tysięcy, położenie w górach świętokrzyskich i bliskość natury sprawiają, że jest to jedno z najprzyjemniejszych miejsc do życia, jakie możesz w Polsce znaleźć. 

W tym krótkim artykule opiszemy pokrótce historię tego miasta, dostęp do kultury i edukacji, jego gospodarkę oraz podpowiemy jak najłatwiej znaleźć mieszkanie do wynajęcia w Kielcach.

Legenda powstania i etymologia nazwy miasta Kielce

Według legendy Kielce powstały jako osada w środku puszczy, która niegdyś szczelnie pokrywają tereny obecnie należące do Kielc. Miało do tego dość po tym, jak królewicz z dynastii piastów Mieszko Bolesławowic zasnął wycieńczony na polanie i przyśnili mu się napadający go zbóje, którzy chcieli mu wlać do ust truciznę. Z opresji wybawił go św. Wojciech, tworząc strumień. Kiedy Mieszko się obudził, zobaczył, że strumień istnieje naprawdę, a woda w nim jest orzeźwiająca i pyszna. Postanowił więc w tym miejscu zbudować gród. 

Według tej legendy nazwa miasta miałaby pochodzić od wielkich białych kłów, które Mieszko zobaczył odjeżdżając. W staropolszczyźnie ich nazwa brzmiała kiełce, co miało się z czasem przekształcić w Kielce. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że nazwa pochodzi od liczby mnogiej staropolskiego słowa kielec, oznaczającego "kiełki roślinne" i odnosi się do niskopiennej wierzby, która kiełkowała na bagnistym terenie, na którym dziś Kielce leżą. 

Edukacja

Mimo tego, że Kielce nie należą do największych miast, to w mieście znajduje się aż 12 szkół wyższych. Najważniejszymi z nich są: Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Politechnika Świętokrzyska i Świętokrzyska Szkoła Wyższa. Mimo swoich niewielkich rozmiarów uczelnie te cieszą się bardzo dobrą opinią i szkolą specjalistów na najwyższym poziomie. 

Jeśli więc szukasz mieszkania do wynajęcia w Kielcach, żeby zdobyć bezcenną wiedzę, to nie zawiedziesz się, a wręcz zaskoczysz, na jak wysokim poziomie może być edukacja w tak niedużym mieście. Jeśli się na to zdecydujesz, to dysponując budżetem pozwalającym w innych miastach na wynajęcie zaledwie pokoju, twoim łupem może paść kawalerka do wynajęcia w Kielcach.

Gospodarka

Wynajem mieszkania w Kielcach nie jest jednak interesujący wyłącznie dla studentów. Poprzez swój dynamiczny rozwój miasto przyciąga również osoby szukające pracy i pragnące zrobić karierę. W mieście od 2006 roku działa Kielecki Park Technologiczny, który daje pole do popisu inwestorom i jest miejscem, w którym swoje skrzydła rozwija wiele interesujących start-upów, co z kolei daje nowe i pasjonujące miejsca pracy. 

W mieście działa również wiele dużych zakładów produkcyjnych, jak WSP Społem, czyli producent słynnego majonezu kieleckiego, producent ceramiki - Cersanit, największy dystrybutor prasy w Polsce - Kolporter, North Fish, Barlinek i wiele innych. 

Kultura

Kielce są ważnym regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W mieście odbywa się wiele festiwali sztuki, jak przykładowo: Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej „Kielce” i festiwali filmowych i teatralnych jak: NURT Festival. W Kielcach znajdziesz również 5 kin, 7 teatrów, filharmonia, 4 chóry oraz liczne centra kultury, muzea i galerie sztuki. 

Jak najlepiej szukać mieszkania na wynajem długoterminowy w Kielcach?

Mimo tego, że Kielce nie należą do dużych miast, to sytuacja na rynku nieruchomości nie należy do najłatwiejszych. Ceny mieszkań na wynajem ciągle rosną, a samych mieszkań wcale nie przybywa zbyt wiele. Dlatego jeśli chcesz znaleźć dobre mieszkanie w rozsądnej cenie, to musisz codziennie wpisywać w olx: mieszkania do wynajęcia Kielce i równie systematycznie przeglądać lokalne portale ogłoszeniowe. Możesz też zaoszczędzić nieco czasu, nerwów i pieniędzy poprzez skorzystanie z wyszukiwarki ogłoszeń Rentola.pl, która podobnie jak w największych państwach całej europy i nie tylko jest dostępna w Kielcach. Znajdziesz tam mieszkania do wynajęcia w Kielcach z różnych stron internetowych i będziesz w stanie je szybko ze sobą porównać i wybrać najlesze. 

Wynajem mieszkania: Kielce - podsumowanie

Wynajem mieszkania w Kielcach to bez wątpienia dobra decyzja. To piękne miasto, które da ci wiele możliwości i pole do rozwoju.

Miasto to jest szczególnie kuszące, jeśli chcesz zamieszkać w średniej wielkości mieście, a twoim celem są głównie domy do wynajęcia. W Kielcach jest wyjątkowo dużo ogłoszeń oferujących właśnie domy, a nie mieszkania. Nie jest jednak łatwo znaleźć to, które najlepiej spełni twoje oczekiwania i będzie miało najlepszą cenę, ponieważ są one rozrzucone po różnych lokalnych portalach ogłoszeniowych. Aby więc zaoszczędzić sobie sporo czasu, skorzystaj ze wspomnianej wcześniej wyszukiwarki ogloszń Rentola.pl i znajdź swoje miejsce w tym pięknym, górskim mieście, jakim są Kielce. 

{"slug":"kielce","title":"Kielce"}
kielce