50nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Koszalin

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Mieszkania do wynajęcia: Koszalin

Koszalin to miasto powiatowe i drugie co do wielkości miasto Pomorza Zachodniego i województwa zachodniopomorskiego. Pod względem liczby ludności, która według danych GUS z 2021 roku wynosiła nieco ponad 105 tys. mieszkańców, Koszalin zajmuje 37 miejsce w rankingu najludniejszych polskich miast. 

Decydując się na wynajem długoterminowy w Koszalinie, musisz liczyć się z tym, że będziesz otoczona/y przez wodę. Miasto od północnej strony graniczy bowiem z nadmorskim jeziorem Jamno, a od centrum miasta do Morza Bałtyckiego jest zaledwie 11 km. To jednak nie wszystko. Przez Kołobrzeg przepływa niewielka rzeka Dzierżęcinka, od północnego-wschodu miasto graniczy z jeziorem Lubiatowo, a w niewielkiej odległości od miasta w kierunku północno-zachodnim leżą jeziora Parnowskie i Tatowskie. 

Czytając ten krótki poradnik, dowiesz się kilku rzeczy na temat pięknego miasta, jakim jest Koszalin oraz poznasz nasze rady na temat wynajmu mieszkania w Koszalinie. 

Przyroda

Na wynajem długoterminowy w Koszalinie powinny się decydować osoby, które z jednej strony chcą mieszkać w mieście, ale z drugiej potrzebują mieć łatwy dostęp do terenów zielonych i przyrody. Koszalin może pochwalić się tym, że aż 40,78% powierzchni miasta pokrywają tereny zielone. W samym centrum miasta znajdują się aż trzy parki i amfiteatr. W granicach miasta mieszczą się również liczne lasy i inne tereny zielone, których łączna powierzchnia w 2005 roku wynosiła 3393 hektarów. 

Jedną z licznych zalet Koszalina jest jego stosunkowo nieduży rozmiar. Sprawia to, że z miasta jest się bardzo łatwo wydostać i w ciągu kilkunastu minut można przejechać samochodem z kawalerki do wynajęcia w centrum Koszalina do jednego z okolicznych lasów, czy nad jedno z wielu jezior. Innym przykładem bliskości natury, jaką można poczuć mieszkając z Koszalinie, jest fakt, że podróż samochodem ze ścisłego centrum miasta do nadmorskiego Mielna zajmuje ledwie 20 minut. 

Kariera

Pierwszymi skojarzeniami, które przychodzą do głowy na myśl o Koszalinie są wakacje, turystyka, morze i słońce. Raczej mało osób myśli o tym mieście, jako o miejscu do robienia kariery. Skojarzenia te mają co prawda dużo wspólnego z prawdą, Koszalin jest przecież miejscem, w którym można miło spędzić urlop i cieszyć się słońcem, ale jest również miastem, w którym można zrobić karierę. 

W Koszalinie działają na ten moment 203 szkoły, z czego na największej, czyli Politechnice Koszalińskiej w 2018 roku studiowało ponad 4 tys. studentów. 

W mieście utworzono podstrefę ekonomiczną Koszalin składającą się z 21 kompleksów zajmującą powierzchnię przekraczającą 100 hektarów. Firmy działające na jej terenie mogą liczyć na zwolnienie z części podatku dochodowego lub części kosztów pracy i zwolnienie z podatku od nieruchomości. Koszalin jest również ośrodkiem przemysłowym, w którym dominuje przemysł elektromaszynowy, spożywczy i drzewny. 

Wynajem mieszkania: Koszalin - na co zwrócić uwagę?

Wynajem długoterminowy w Koszalinie, podobnie jaki w innych małych i turystycznych miastach potrafi być trudny. Dlatego postanowiliśmy opisać kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę. 

Mieszkania do wynajęcia w Koszalinie są często zajmowane przez pracowników sezonowych, pracujących w ogólnopojętej turystyce. W sezonie wakacyjnym do miasta przyjeżdża cała masa turystów i wczasowiczów, dla których otwierane są liczne restauracje, pensjonaty bary i inne miejsca rozrywki. Wszystkie te lokale potrzebują pracowników, dlatego jeśli możesz sobie na to pozwolić, to przeprowadzkę do Koszalina polecamy odbyć poza wakacyjnymi miesiącami. Warto poczekać na koniec sezony, wtedy znalezienie mieszkania będzie szybsze, łatwiejsze i tańsze. 

Ważne jest również, aby dokładnie przeczesywać ogłoszenia z różnych stron. Możesz oczywiście ograniczyć się do wpisywania w olx: mieszkania do wynajęcia Koszalin, ale ominie cię wtedy wiele ciekawych ofert. Jeśli nie masz czasu na codzienne sprawdzanie kilkunastu stron z ogłoszeniami, możesz również skorzystać z przeglądarki ogłoszeń Rentola.com, która zrobi to za ciebie i wyświetli ci najlepsze ogłoszenia. 

Koszalin jest świetnym miejscem dla osób, którym mieszkania wydają się zbyt ciasne, domy do wynajęcia w Koszalinie są bowiem stosunkowo tanie, a ich dostępność jest znacząco wyższa niż w innych miastach.

Mieszkania do wynajęcia: Koszalin - Podsumowanie

Jeśli zamierzasz się przeprowadzić i chcesz zamieszkać w mieście, ale jednocześnie mieć łatwy dostęp do przyrody, to Koszalin będzie dla ciebie idealnym wyborem. Niewielki rozmiar miasta oraz bliskość terenów zielonych sprawiają, że możesz cieszyć się zaletami obu światów jednocześnie. 

Zapraszamy więc do pięknego Koszalina, ale zalecamy opanowanie. Konkurencyjność na rynku nieruchomości w tym mieście sprawia, że można łatwo trafić na miejsce, którego cena jest zdecydowanie za wysoka. Dlatego polecamy dokładne sprawdzanie ogłoszeń z różnych stron lub skorzystanie z pomocy wyszukiwarki ogłoszeń jak Rentola.com, która pomoże ci znaleźć mieszkanie nie tylko w Koszalinie, ale również w wielu innych miasta Polski i Europy. 

Na koniec nie pozostało nam nic innego, jak tylko życzyć ci szybkiego znalezienia wymarzonego mieszkania na wynajem w Koszalinie. 

{"slug":"koszalin","title":"Koszalin"}
koszalin