996nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Łódź

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem mieszkania - Łódź

Łódź to po Warszawie i Krakowie trzecie co do liczby mieszkańców miasto w Polsce. Leży w jej centralnej części i jest stolicą województwa łódzkiego. Jest też ważnym ośrodkiem przemysłowym i akademickim. 

Artykuł ten przygotowaliśmy dla osób, które zastanawiają się nad wynajem mieszkania w Łodzi. Opiszemy w nim w skrócie historię tego miasta, napiszemy kilka słów na temat przemysłu i edukacji w mieście oraz na koniec damy ci wskazówkę, jak znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Łodzi. 

Historia Łodzi

Łódź powstała w średniowieczu za nadaniem Władysława Garbatego jako wieś rolnicza, która następnie dzięki licznym rzekom i potokom przez nią przepływającym przekształciła się w małe miasteczko będące lokalnym ośrodkiem handlu i rzemiosła. W tym czasie była prywatnym miastem należącym do kościoła i mieszkało w niej około 70 rodzin. 

Rozwój miasta zakłócił potop szwedzki i rozbiory. Miasto wyludniło się do tego stopnia, że pruski zaborca rozważał odebraniu mu praw miejskich i ponowne przekształcenie w wieś. Na szczęście do tego nie doszło i Łódź weszła w skład kalisko-mazowieckiego okręgu przemysłowego. 

Przemysł

Łódź jest zwykle kojarzona z dwiema dalekimi od siebie gałęziami przemysłu. Przemysłem włókienniczym i filmowym. Rozpocząć musimy od tego pierwszego, bo to właśnie włókiennictwo odpowiadało za dynamiczny rozwój miasta w XIX wieku. 

Rozwój miasta jako ośrodka przemysłowego rozpoczął się od utworzenia wspomnianego wcześniej okręgu przemysłowego. Łódź otrzymała w nim rolę ośrodka tkackiego i sukienniczego. Powodem takiej decyzji były liczne rzeki i strumyki przepływające przez miasto, potrzebne do napędzania maszyn włókienniczych. Dzięki temu w ciągu 35 lat liczba mieszkańców zwiększyła się z 4 tysięcy w 1830 roku do 40 tysięcy w roku 1865. Rozwój miasta trwał nadal, wraz z wejściem miasta w XX wiek liczba mieszkańców wynosiła już 300 tysięcy, a w momencie wybuchu I wojny światowej było to już pół miliona. 

W trakcie dwóch wojen światowych łódzki przemysł stał się ofiarą rabunkowej gospodarki okupantów. Miasto straciło też dużą liczbę mieszkańców. Jego populacja zmniejszyła się z 670 do 300 tysięcy mieszkańców, czyli o ponad połowę. Mimo tego po wojnie przemysł włókienniczy wciąż działał, niestety wraz z upływem lat stawał się coraz bardziej przestarzały i w końcu niemal całkowicie upadł, pozostawiając po sobie wiele opuszczonych budynków. 

Po wojnie rozpoczął się rozwój drugiej gałęzi przemysłu, z której Łódź jest znana. Tuż po zakończeniu się II wojny światowej w mieście powstała Wytwórnia Filmów Fabularnych, co szybko doprowadziło do tego, że miasto stało się polską stolicą filmu. Nieco później, bo w roku 1948 powstała Państwowa Wyższa Szkoła filmowa, a w 1949 Państwowa Wyższa Szkoła Aktorska. Obie te uczelnie w 1958 roku przekształciły się w Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową im. Leona Schillera, jaką znamy dzisiaj. 

Edukacja

Podobnie jak rozwój przemysłu filmowego, edukacja w mieście zaczęła rozwijać się dopiero po zakończeniu II wojny światowej. Wtedy to zaczęły powstawać takie uczelnie jak wspomniana wcześniej Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna i Filmowa, Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych, Akademię Muzyczną Akademię Medyczną i inne. Obecnie w Łodzi działa 28 uczelni wyższych, oddział Państwowej Akademii Nauk oraz wiele instytutów badawczo-naukowych. 

Jak znaleźć mieszkanie do wynajęcia w Łodzi?

Niezależnie od tego, czy szukasz domu do wynajęcia Łodzi, czy raczej twój budżet jest ograniczony i wszystko na co możesz sobie pozwolić to kawalerka do wynajęcia w Łodzi, to musisz liczyć się z tym, że stoi przed tobą trudne wyzwanie. Łódź jest bowiem celem wielu osób szukających pracy i dobrej edukacji. Codziennie w olx fraza „mieszkania do wynajęcia Łódź” jest wpisywana tysiące razy. Dlatego, aby znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Łodzi, które spełni twoje oczekiwania i nie będzie kosztowało za dużo, musisz poświęcić dużo czasu i uwagi oraz systematycznie przeglądać kilka lub nawet kilkanaście stron z ogłoszeniami. Możesz też jednak skorzystać z naszej rady i wejść na stronę Rentola.com, która działa jak porównywarka i wyszukiwarka ogłoszeń. Dzięki niej zaoszczędzisz czas, pieniądze i szybko znajdziesz najlepsze mieszkania do wynajęcia w Łodzi. 

Mieszkania do wynajęcia: Łódź - podsumowanie

Łódź to piękne, chodź niestety mocno zniszczone miasto, pełne zabytków architektury, sztuki i zapierających dech w piersiach historii. Upadek przemysłu włókienniczego, z którego miasto było niegdyś znane, doprowadził niestety do sytuacji, w której wiele budynków, w tym w centrum miasta jest opuszczonych. 

Obecnie jednak widać kolejny etap rozwoju miasta, wiele budynków jest odnawianych, a w miejscu starych fabryk powstają centra handlowe, biura i punkty usługowe. Miasto to daje dużą nadzieję na przyszłość i wiele okazji na zdobycie cennej wiedzy i zrobienie kariery. Jeśli więc planujesz zamieszkać w Łodzi, to naszym zdaniem podejmujesz słuszną decyzję. Jeśli natomiast jeszcze nie wiesz gdzie zamieszkasz i interesuje cię wynajem mieszkania w Łodzi, to pragniemy jeszcze raz polecić ci sprawdzoną przez nas porównywarkę ogłoszeń Rentola.pl, dzięki której znalezienie wymarzonego mieszkania w Łodzi będzie prostsze i tańsze niż się spodziewasz. 

Zobacz wszystkie nieruchomości w Łódź

Proponujemy, abyś jak najszybciej rozpoczął poszukiwania domu w Rentola, ponieważ kilka różnych obszarów w Poland ma duży popyt na wynajem. Skorzystaj z naszego bezpłatnego Search Agent i otrzymuj e-maile bezpośrednio, gdy pojawią się nowe domy w Łódź.

Miesięczny czynsz za wynajmowaną nieruchomość w Łódź wynosi między 400 zł. i 13 726 zł. Średni czynsz za m2 wynosi 7 063 zł.

Na liście mieszkań znajduje się 996 wolnych nieruchomości do wynajęcia w Łódź. Możesz również przeszukać cały nasz katalog z łączną liczbą nieruchomości do wynajęcia w Poland.

Łódź to bardzo przyjazne miejsce, w którym można znaleźć zarówno spokój, jak i aktywne życie. To miasto, w którym zawsze jest coś do zrobienia, obejrzenia, zabawy i relaksu.

Tak, oczywiście. Jeśli masz już wszystkie niezbędne dokumenty, np. wizę, możesz wynająć mieszkanie w Łódź w taki sam sposób, jak mieszkańcy.

{"slug":"lodz","title":"Łódź"}
lodz