318nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Lublin

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem mieszkania: Lublin

Lublin to pod względem liczby mieszkańców dziewiąte najludniejsze miasto w Polsce i stolica województwa lubelskiego. Miasto powstało jako osada handlowa na szlaku prowadzącym z rejonu Morza Czarnego już w VI wieku. Pierwsze pisane źródła, w których znajdziemy nazwę miasta, jaką znamy dzisiaj, pochodzą z 1228 roku. Przypuszcza się, że nazwa miasta Lublin wywodzi się z imienia Lubel bądź Lubla, chodź nie brakuje również głosów opierających się o Kroniki Wincentego Kadłubka, według których nazwa miasta pochodzi od imienia domniemanej założycielki miasta, siostry Juliusza Cezara, Julii. 

Obecnie Lublin jest prężnie rozwijającym się miastem oraz najważniejszym ośrodkiem kultury, nauki, sportu i przemysłu wschodniej Polski. W dzisiejszym artykule postaramy się przekazać ci najważniejsze informacje na temat tego urokliwego miasta i pomóc w znalezieniu mieszkania do wynajęcia w Lublinie. 

Edukacja

Może się to wydawać zaskakujące, ale okres okupacji radzieckiej po II wojnie światowej był dla Lublina okresem gwałtownego rozwoju, a co jeszcze dziwniejsze, szczególnie w dziedzinie szkolnictwa wyższego. To właśnie w czasach Polski Ludowej powstał Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS), Politechnika Lubelska, a swoją działalność wznowił Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL). Odpowiednio w latach 1948 i 1955 z UMCS wyłoniły się jeszcze: Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. 

Powstanie tych uczelni sprawiło, że lublin stał się jednym z najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce i zaczął przyciągać tabuny młodych, ambitnych i żądnych wiedzy ludzi. Taka sytuacja utrzymuje się do dziś. Szacuje się, że w 2021 roku w Lublinie studiowało ok 70 tys. osób, co w przeliczeniu na liczbę mieszkańców daje jeden z najwyższych współczynników liczby studentów na 1000  mieszkańców w kraju. 

Duży odsetek studentów to jednak nie tylko wskaźnik dynamicznego rozwoju miasta, ale również przyczynek większej konkurencji na rynku nieruchomości. Jeśli więc twój budżet na wynajem jest ograniczony i szukasz kawalerki do wynajęcia Lublinie, to będziesz konkurować ze studentami. 

Rynek pracy

Myśląc o przemyśle Lublina, pierwsze co przychodzi na myśl to branża motoryzacyjna. To przecież właśnie w Lublinie powstawały takie samochody jak FSC Żuk, FSC Lublin, czy w późniejszych latach samochody marki Daewoo i traktory Ursus. Te zakłady niestety upadły, ale nie upadła branża motoryzacyjna. Obecnie w Lublinie produkowane są samochody chińskiej marki ZX. 

Na terenie miasta znajduje się również powstała w 2007 roku podstrefa ekonomiczna o powierzchni 128 hektarów. Preferencyjne zasady podatkowe i inne formy wsparcia zapewniane przez władze miasta, przyciągnęły do niej liczne firmy z różnych branż, które zatrudniają obecnie prawie 5 tys. osób. 

W Lublinie dobrze rozwinięta jest również branża energetyczna, usługi i handel. Wszystko to sprawia, że znajdą tam zatrudnienie osoby związane z praktycznie każdą branżą. 

Kultura

Lublin to nie tylko główny ośrodek przemysłu i oświaty wschodniej Polski, to również jeden z najważniejszych ośrodków polskiej kultury. Na terenie miasta działają liczne ośrodki i domy kultury, wiele galerii sztuki i kilkanaście muzeów. 

Miasto jest również gospodarzem wielu festiwali, w tym Carnaval Sztukmistrzów, Noc Kultury, Inne Brzmienia Art’n’Music Festival, Jarmark Jagielloński, Europejski Festiwal Smaku i wiele innych wydarzeń kulturalnych. 

Jak tanio i szybko znaleźć mieszkanie do wynajęcia w Lublinie?

Znalezienie mieszkania na wynajem długoterminowy w Lublinie nie jest może bardzo trudne, ale jeśli chcesz znaleźć mieszkanie, które idealnie spełni twoje oczekiwania i nie zrujnuje twojego budżetu, to będziesz musiała/musiał poświęcić na to sporo czasu. 

Tak jak napisaliśmy wcześniej, do miasta napływa cała masa studentów oraz pracowników ze wschodu i nie tylko. Sprawia to, że mieszkania do wynajęcia w Lublinie, które są oferowane w korzystnych cenach rozchodzą się szybciej niż ciepłe bułeczki. Aby więc znaleźć idealne miejsce, musisz działać błyskawicznie i na bieżąco sprawdzać wszystkie nowe oferty dotyczące wynajmu mieszkania w Lublinie. 

Możesz oczywiście wpisywać w olx: mieszkania do wynajęcia Lublin, ale nie zobaczysz wtedy wszystkich ogłoszeń. Naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki ogłoszeń jak Rentola.com, dzięki której wynajem mieszkania w Lublinie będzie znacznie łatwiejszy i szybszy. 

Wynajem długoterminowy: Lublin - podsumowanie

Jeśli kusi cię myśl o zamieszkaniu we wschodniej Polsce, chcesz mieć gwarancję dostępu do edukacji na najwyższym poziomie i nie martwić się tym czy znajdziesz pracę, to w naszej opinii Lublin jest dla ciebie idealnym wyborem. Stolica Lubelszczyzny jest miastem lepiej rozwiniętym i bardziej nowoczesnym niż może się to niektórym wydawać, a jednocześnie pełnym fascynujących historii, zabytków i wydarzeń kulturalnych. Nie trać czasu i zamieszkaj w sercu wschodniej Polski. Mieszkania i domy do wynajęcia w Lublinie czekają na ciebie na stronie Rentola.pl, dzięki której znajdziesz wymarzony dom w Lublinie. 

{"slug":"lublin","title":"Lublin"}
lublin