64nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Olsztyn

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem mieszkania - Olsztyn

Olsztyn to największe miasto Warmii i stolica województwa warmińsko-mazurskiego. Jest centralnym miastem aglomeracji olsztyńskiej i głównym ośrodkiem gospodarczym, kulturowym i edukacyjnym oraz ważnym węzłem komunikacyjnym regionu. 

W tym artykule przedstawimy w telegraficznym skrócie jego burzliwą historię, prześwietlimy rynek pracy oraz podpowiemy, jak znaleźć najtańsze mieszkania do wynajęcia w Olsztynie.

Historia Olsztyna

Według danych zebranych przez archeologów, obszar dziś zajmowany przez Olsztyn był zamieszkiwany przez ludzi już od bardzo dawna. Pierwsze ślady bytności ludzi na tym terenie pochodzą już z epoki kamiennej, a najstarsza osada odkryta w tym miejscu pochodzi z epoki brązu, czyli ok. roku 1100–400 p.n.e.. 

O nowożytnej historii Olsztyna możemy mówić od rozpoczęcia budowy nowego, murowanego zamku. Miało to miejsce w roku 1345. Zamek został ulokowany w sprzyjającym pod względem obronnym miejscu na zakolu Łyny, a miasto powstało na południe od niego. 

Warmia w tym czasie należała do zakonu krzyżackiego, a Olsztyn dzięki temu i dogodnej lokalizacji mógł się spokojnie rozwijać. Taka sytuacja utrzymywała się aż do wybuchu wojny polsko-krzyżackiej, w wyniku której miasto znalazło się pod panowaniem polskiej korony. 

Koniec wojen polsko-krzyżackich oznaczał dla miasta czas jeszcze szybszego rozwoju. Mieszkańcy korzystali z położenia miasta i zajmowali się handlem oraz rzemiosłem. Ten okres rozwoju miasta zakończyły wojny północne i wielka zaraza, która niemal wyludniła miasto.

Obecnie liczba mieszkańców przekroczyła już 170 tysięcy i ze względu na ograniczone fizyczne miejsca, w które miasto może się rozwijać, zaczyna w nim brakować mieszkań. Jeśli więc szukasz mieszkania do wynajęcia w Olsztynie, to czeka cię niełatwe zadanie. Ceny mieszkań do wynajęcia w Olsztynie są nieco niższe niż w wielkich miastach, ale cały czas rosną i pojawiają się też ogłoszenia z mocno zawyżonymi cenami.

Okazje na rynku pracy kiedy znajdziesz już idealne mieszkanie do wynajęcia w Olsztynie

W 2021 roku stopa bezrobocia w województwie warmińsko-mazurskim była nieco wyższa niż średnia krajowa i wynosiła pomiędzy 8,5 a 10,6 %. Jednak w samym Olsztynie wskaźnik ten był znacznie niższy i wynosił od 2,4 do maksymalnie 3,7%. Dane te oznaczają, że pomimo nienajlepszej sytuacji w rejonie, samo miasto radzi sobie doskonale i skupia wokół siebie najbardziej zdolnych ludzi z rejonu i daje im szansę na tworzenie udanych biznesów i budowanie kariery. 

W mieście swoje produkty tworzą: firma oponiarska - Michelin, firmy przemysłu drzewnego i meblarskiego -  Mazur Comfort, Mebelplast, Mazurskie Meble Trading Sp. z o.o., a także grup Indykpol, Grupa Polmlek, Browar Kormoran, Chłodnia Olsztyn, Wardom, Yakan, Grupa DBK, Olsztyńskie Zakłady Graficzne, Olsztyńskie Kopalnie Surowców Mineralnych oraz wiele innych.

Zatrudnienie znajdziesz również w dobrze rozwiniętej branży handlowej oraz oczywiście w turystyce i gastronomii. Podsumowywując, sytuacja na rynku pracy w rejonie nie jest najlepsza, ale jeśli marzysz o zamieszkaniu w tej części Polski, to Olsztyn da ci najwięcej szans na znalezienie dobrej pracy. Co więcej wynajem długoterminowy w Olsztynie jest nieco tańszy, niż w innych, większych miastach, przez co większa część wynagrodzenia zostanie w twojej kieszeni.

Jak znaleźć najtańsze mieszkania do wynajęcia w Olsztynie?

Znalezienie mieszkania na wynajem długoterminowy w Olsztynie nie jest co prawda tak trudne, jak w większych polskich miasta i jest też nieco tańsze, ale to nie oznacza, że nie sprawia problemów, szczególnie osobom przyjezdnym. Trudno na przykład znaleźć coś wpisując po prostu w olx - mieszkania do wynajęcia Olsztyn. Duża część ogłoszeń jest bowiem publikowana na mniejszych, lokalnych portalach. W tej sytuacji możesz poświęcić czas i je wszystkie poznać i przeglądać lub skorzystać z porównywarki ogłoszeń jak Rentola.com. Dzięki niej szybko znajdziesz wszystkie ogłoszenie z okolicy i będziesz mógł wybrać te, które najlepiej spełnią twoje oczekiwania i mieszczą się w zakładanym budżecie. 

Jeśli natomiast raczej szukasz domu do wynajęcia Olsztynie i nie przeszkadza ci, że będziesz mieszkać dalej od centrum, to mamy dla ciebie dobrą wiadomośc. Ceny domów do wynajęcia w Olsztynie na Rentola.com są wyjątkowo niskie i zachęcające. 

Wynajem mieszkania Olsztyn - podsumowanie

Olsztyn to piękne miasto o bogatej i burzliwej historii, które zachęca ogromem jezior, lasów i pięknej przyrody, która je otacza. Jest też miastem, w którym żyje się wygodnie, a rynek pracy i dostęp do edukacji są najlepsze w rejonie. Jeśli więc rozważasz wynajem mieszkania w Olsztynie, to naszym zdaniem będziesz bardzo zadowolona/y. Na koniec pragniemy życzyć ci dużo szczęścia i udanych chwil w stolicy Warmii. 

{"slug":"olsztyn","title":"Olsztyn"}
olsztyn