849nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Poznań

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem długoterminowy: Poznań

Poznań to historyczna stolica Wielkopolski, a obecnie siedziba województwa wielkopolskiego. Poznań leży nad wartą i jest 5 co do liczby mieszkańców miastem Polski. Miasto wraz z powiatem poznańskim i otaczającymi je gminami tworzy aglomerację poznańską, którą zamieszkuje ponad milion ludzi. W związku z tym w 2018 roku międzynarodowa organizacja non-profit „Think tank” uznała Poznań za metropolię o zasięgu globalnym. 

W tym artykule omówimy pokrótce historię tego miasta, dostęp do edukacji, pracy i kultury, jaki oferuje oraz podpowiemy ci jak znaleźć mieszkanie do wynajęcia Poznaniu.

Historia

Poznań to jedno z najstarszych miast w Polsce. Prawa miejskie uzyskał w 1253 roku i od swojego powstania grał ważną rolę w naszym kraju. To tam znajduje się symboliczny grób pierwszych władców Polski Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Również w Poznaniu znajduje się najstarsza polska archidiecezja.

Poznań odegrał kluczową rolę w okresie walki o niepodległość. To tam odbyły się powstania wielkopolskie, z których dwa zakończyły się całkowitym zwycięstwem polaków i bezpośrednio przełożyły się na późniejsze powstanie Księstwa Warszawskiego. Od niedawna wydarzenia te świętujemy 27 grudnia. To tylko ogromny skrót historii Poznania i tylko nieliczne wydarzenia z jego długiej i ważnej dla naszego kraju historii. Niestety w tym krótkim artykule nie możemy się bardziej zagłębić w jego historię, ale jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Poznaniu, to musisz koniecznie dowiedzieć się więcej na temat historii tego miasta. 

Edukacja

Już od lat Poznań jest uznawany za miasto o jednym z najwyższych standardów życia w Polsce i o bardzo wysokiej jakości edukacji. W mieście mieszka około 110 tysięcy studentów podzielonych pomiędzy 25 uczelni wyższych, z których duża część ma opinie jednych z najlepszych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nie dziwi więc, że do miasta co roku napływa cała masa studentów z okolicznych miast, miasteczek i wsi. Jest to oczywiście duży plus dla miasta i jego motor napędowy, ale tworzy to też pewne problemy na rynku nieruchomości. Przykładowo znalezienie taniej kawalerki do wynajęcia w Poznaniu graniczy z cudem. 

Kultura

Miasto Poznań jest też ważnym ośrodkiem kulturowym i gospodarzem najstarszego na świecie konkursu skrzypcowego, którym jest Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego. Mieści się tam filharmonia, opera, balet, a także liczne kina, teatry i muzea. 

Rynek pracy

Znalezienie pracy w Poznaniu nie jest trudne. Miasto to jest jednym z największych ośrodków polskiego handlu, logistyki i przemysłu. Stopa bezrobocia jest jedną z najniższych w kraju i wynosi zwykle poniżej 5%. Nic nie wskazuje na to, że coś miałoby się w tej materii zmienić. Oceny przeprowadzanie przez zagraniczne instytucje finansowe wskazują zgodnie, że Poznań jest jednym z najlepszych miejsc do inwestowania w Polsce i tylko nieznacznie ustępuje Warszawie. To w połączeniu z ciągle rosnącą liczbą specjalistów dostarczanych przez poznańskie uczelnie może wskazywać, że rynek pracy w Poznaniu będzie cały czas rósł i dawał nieograniczone szanse rozwoju swoim mieszkańcom. Jeśli więc szukasz pracy i martwisz się, że jej nie znajdziesz, to Poznań jest bez wątpienia dobrym miejscem dla ciebie, tam nie będziesz mieć takich obaw. 

Jak najłatwiej znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Poznaniu?

Poznań to duża metropolia, w której panuje duża konkurencja na rynku nieruchomości. Do miasta przeprowadzają się nie tylko studenci pragnący uczyć się na jednych z najlepszych uczelni w kraju, ale również ludzie, którzy chcą tam robić karierę i zwyczajnie żyć na wysokim poziomie. Sprawia to, że wynajem mieszkania w Poznaniu nie należy do najłatwiejszych. Jeśli chcesz znaleźć idealne mieszkanie, które mieści się w twoim budżecie, to będziesz musiał/a wpisywać w olx: mieszkania do wynajęcia Poznań i systematycznie sprawdzać ogłoszenia z wielu innych stron. Jeśli nie masz na to czasu, to możesz skorzystać z porównywarki ogłoszeń Rentola.pl, która działa jak wyszukiwarka ogłoszeń i pozwala szybciej i taniej znaleźć wymarzone mieszkanie na wynajem długoterminowy w Poznaniu. 

Jeszcze trudniejsze do znalezienia są domy do wynajęcia w Poznaniu. Większość publikowanych ogłoszeń dotyczy mieszkań, a domy są wyjątkowo drogi i często ich lokalizacja nie jest najlepsza. W tym wypadku strona Rentola.pl okazuje się jeszcze bardziej pomocna, pozwala ona bowiem przefiltrować ogłoszenia i wybrać te, które interesują cię najbardziej. 

Wynajem mieszkania: Poznań - Podsumowanie

Poznań to bez wątpienia jedno z najważniejszych i najpiękniejszych miast w Polsce. Łączy ono w sobie wielowiekową historię i możliwości, jakie daje nowoczesna metropolia. Jeśli więc twoim planem jest wynajem mieszkania w Poznaniu, to naszym zdaniem podejmiesz dobrą decyzję. Miasto to da ci dostęp do edukacji na najwyższym poziomie, pozwoli ci zrobić karierę, a w wolnym czasie zachwyci cię swoją architekturą, historią i dostępem do kultury na światowym poziomie. Nie trać więc więcej czasu, wchodź na stronę Rentola.pl i przeglądaj mieszkania do wynajęcia w Poznaniu. 

{"slug":"poznan","title":"Poznań"}
poznan