162nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Rzeszów

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Mieszkania do wynajęcia w Rzeszowie

Rzeszów to największe miasto południowo-wschodnich kresów Polski i stolica województwa podkarpackiego. Pod względem liczby mieszkańców, których liczba według danych Głównego Urzędu Statystycznego wynosiła w czerwcu 2021 roku niespełna 200 tys. Rzeszów zajmuje 15 miejsce w Polsce. 

Rzeszów jest również ważnym ośrodkiem naukowym, przemysłowym i kulturowym. Nie dziwi więc, że przyciąga coraz to więcej osób i przeżywa dynamiczny rozwój. Fakt, że miasto idzie do przodu, jest oczywiście jego wielką zaletą, niesie to jednak ze sobą pewne utrudnienia. Jednym z nich jest rosnąca konkurencja na rynku nieruchomości. Coraz trudniej znaleźć dobre mieszkanie do wynajęcia w Rzeszowie. W związku z tym postanowiliśmy przygotować ten artykuł. Opiszemy w nim jak najłatwiej znaleźć mieszkanie w Rzeszowie i opowiemy nieco o najważniejszych cechach stolicy Podkarpacia. 

Historia Rzeszowa

Pierwsze osady na terenie dzisiejszego Rzeszowa pojawiły się prawdopodobnie już w neolicie, a pierwsze potwierdzone wzmianki pochodzą z XI wieku. O mieście jako takim, możemy jednak mówić od roku 1354, w którym to Rzeszów otrzymał prawa miejskie. Stało się to za sprawą nadania królewskiego przez samego Kazimierza Wielkiego. Od swojego powstania, aż do XIX wieku Rzeszów był miastem prywatnym i siedzibą magnatów. Gwałtowny rozwój miasta rozpoczął się w 1845 roku, kiedy to Rzeszów stał się wolnym miastem i uzyskał wiele przywilejów gospodarczych i politycznych. Rozwój ten trwa do dzisiaj i nic nie wskazuje na to, że miałby zwalniać.

Edukacja

Rzeszów już od wieków jest ważnym ośrodkiem naukowym. Już w roku 1658 powstała tu jedna z pierwszych szkół średnich na ziemiach polskich - Kolegium Pijarów. Obecnie na terenie miasta działa siedem uczelni wyższych, w tym Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska. Współczynnik liczby studentów na 1000 mieszkańców w Rzeszowie jest najwyższy w Polsce i wynosi aż 232 studentów na 1000 mieszkańców. W związku z tym znalezienie taniego pokoju, czy kawalerki do wynajęcia w Rzeszowie jest wyjątkowo trudne. 

Kultura

Rzeszów to kulturalna stolica całego Podkarpacia. W mieście znajduje się oddana do użytku w 1974 roku Filharmonia Podkarpacka, 8 teatrów, 7 kin oraz liczne muzea i biblioteki. Rzeszów może się również pochwalić jedną z największych w Polsce sportowo-widowiskową halą Podpromie. W jej wnętrzu od 2002 roku odbywają się liczne wydarzenia sportowe, religijne, kulturalne i koncerty muzyczne. W mieście odbywa się również wiele festiwali i imprez, z których wiele ma charakter międzynarodowy. Jest to między innymi Europejski Stadion Kultury, który w zamyśle miał towarzyszyć przygotowaniom do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbyły się w Polsce i w Ukrainie w 2012 roku, ale przerodził się w imprezę cykliczną, która w ramach Partnerstwa Wschodniego co roku zbliża polską i ukraińską kulturę. 

Przemysł

Rozwój rzeszowskiego przemysłu zapoczątkowała decyzja o zlokalizowaniu w mieście obiektów COP, czyli Centralnego Okręgu Przemysłowego. Dzięki temu powstały zakłady zbrojeniowe, czy wytwórnia silników lotniczych. Rzeszów do dziś jest ważnym ośrodkiem przemysłu lotniczego i maszynowego, ale również przemysłu farmaceutycznego, informatycznego i AGD. 

Obecnie jedną z przyczyn dynamicznego rozwoju przemysłu są trzy specjalne strefy ekonomiczne, które działają w ramach Naukowo-Technologicznego parku Aeropolis, stworzonego przez rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego. 

Jak szukać i skutecznie znaleźć mieszkanie do wynajęcia w Rzeszowie?

W Rzeszowie co roku powstaje coraz więcej nowych mieszkań. W 2017 roku powstało ich 2599, w 2018 już 3291, rok później 3659, a w 2020 roku powstało ich aż 3825. Mimo tego, że co roku powstaje ich coraz więcej, to deweloperzy nie są w stanie nadążyć za dynamicznym rozwojem miasta i ciągle rosnącą liczbą mieszkańców. W związku z tym na rynku nieruchomości w Rzeszowie panuje duża konkurencja. Jeśli więc interesuje cię wynajem długoterminowy w Rzeszowie, to czeka cię nie lada wyzwanie. Aby znaleźć mieszkanie, które idealnie spełni twoje potrzeby, a jego wynajem nie będzie kosztował majątek, musisz systematycznie sprawdzać oferty z kilku lub nawet kilkunastu stron z ogłoszeniami i działać szybko. Ta metoda, czy zwykłe wpisywanie w olx: mieszkania do wynajęcia Rzeszów wymaga dużo czasu i poświęcenia. Na szczęście w Rzeszowie działa już porównywarka ogłoszeń Rentola.com, która pomoże ci zaoszczędzić czas i pieniądze i znaleźć mieszkanie na wynajem w Rzeszowie. 

Wynajem mieszkania: Rzeszów - Podsumowanie

Rzeszów to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto. Jeśli zdecydujesz się na wynajem długoterminowy w Rzeszowie, to możesz mieć pewność, że otrzymasz dostęp do dobrej edukacj i bez trudu znajdziesz zajęcie w swojej branży. Na koniec pragniemy życzyć ci znalezienia wymarzonego mieszkania, czy domu do wynajęcia w Rzeszowie i jeszcze raz polecić ci wyszukiwarkę ogłoszeń Rentola.pl, dzięki której wynajem mieszkania w Rzeszowie będzie łatwiejszy niż myślisz. 

{"slug":"rzeszow","title":"Rzeszów"}
rzeszow