185nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Toruń

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Mieszkania do wynajęcia - Toruń

Toruń to drugie co do liczby mieszkańców miasto województwa kujawsko-pomorskiego. Leży na granicy pomiędzy Pomorzem a Kujawami. Przepływają przez nie dwie rzeki: Wisła i Drwęca. Miasto ma prawa powiatu, jest siedzibą zarządu i marszałka województwa oraz ważną częścią Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Toruń jest również ważnym ośrodkiem handlowym, gospodarczym, akademickim, kulturalnym i turystycznym. W tym artykule opiszemy pokrótce historię tego miasta, przeanalizujemy sytuację na rynku pracy i nieruchomości oraz podpowiemy ci, jak najłatwiej znaleźć mieszkanie do wynajęcia w Toruniu. 

Historia Torunia

Toruń to jedno z najstarszych polskich miast. Prawa miejskie uzyskał już w roku 1232. Stało się to za sprawą Krzyżaków, dla których miasto było bazą wypadową do podboju plemion pruskich. 

Miasto jednak już przed rokiem 1280 stało się częścią Hanzy, czyli związku miast handlowych europy północnej. Doprowadziło to do jego dynamicznego rozwoju i sprawiło, że w XIV wieku liczyło już około 20 tysięcy mieszkańców i było jednym z najważniejszych pruskich ośrodków handlowych. 

W wyniku wojny trzynastoletniej Toruń wraz z całymi Prusami Królewskiego znalazł się w granicach Rzeczypospolitej i kontynuował swój rozwój. 

Sytuację tą przerwał potop szwedzki. Miasto co prawda powstrzymało pierwsze uderzenie szwedów, zbudowano nawet fortyfikacje bastionowe, dzięki którym, Toruń stał się jedną z najpotężniejszych polskich twierdz. Mimo tego tocząca się wojna mocno osłabiła pozycję miasta. Wtedy też miało miejsce najpoważniejsze bombardowanie miasta, w wyniku którego spłonęła duża część rynku, ratusz i kościoły.

Po zaborach i wojnach napoleońskich Toruń wrócił do Prus, tylko po to, aby po pierwszej wojnie światowej znów wrócić do granic Polski. 

Twoje możliwości edukacji decydując się na wynajem w Toruniu

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, Toruń jest ważnym ośrodkiem akademickim w skali kraju. Jako potwierdzenie tego stwierdzenia potraktuj fakt, że na największej uczelni w mieście, czyli na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w 2017 roku studiowało niemal 20 tysięcy osób. 

W mieście działa również liceum akademickie, które w 2014 roku zostało ogłoszone najlepszym liceum w Polsce według rankingu fundacji Perspektywy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że decydując się na wynajem długoterminowy w Toruniu, będziesz mieć dostęp do edukacji na najwyższym poziomie. 

W mieście funkcjonuje miasteczko uniwersyteckie, ale nie każdy student chce dzielić z innymi przestrzeń do życia. Dlatego kawalerka do wynajęcia w Toruniu jest pożądanym towarem i jeśli chcesz wynająć coś w dobrej cenie, to musisz sprawdzać ogłoszenia z kilku lub nawet kilkunastu różnych stron. 

Rynek pracy w Toruniu

Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Toruniu, bo chcesz tam znaleźć pracę, to dobre trafiłeś. Toruń może pochwalić się jednocześnie najniższą stopą bezrobocia w regionie, największą liczbą dużych przedsiębiorstw, a także, najwyższym wynagrodzeniem. 

W mieście działają biznesy z przeróżnych branż. Znajdziesz tam pracę w farmaceutyce, kosmetyce, górnictwie, budownictwie, IT, handlu oraz przemysłach: spożywczym, elektrotechnicznym, metalowym oraz wielu innych.

W Toruniu działa również wiele firm o wieloletniej tradycji, jak przykładowo firma produkująca słynne toruńskie pierniki, czyli założona w 1751 Fabryka Cukiernicza „Kopernik”.

Turystyka

Toruń to miasto pełne zabytków architektury, sztuki i kultury. Nie dziwi więc, że liczba turystów odwiedzających je rok po roku rośnie. Jeszcze w 2009 roku ich liczba ledwie przekraczała półtora miliona, po zaledwie 10 latach liczba ta wzrosła do niemal dwóch i pół miliona. Najważniejszych zabytków turyści szukać muszą w zespole staromiejskim. Znajdą tam liczne kościoły, rynki, teatry, mury obronne, pałace, mosty oraz wiele, wiele innych większych i mniejszych skarbów.

Wynajem mieszkania: Toruń - od czego zacząć?

Wynajęcie mieszkania w nowym mieście to zawsze wyzwanie. Nie inaczej będzie w Toruniu. Miasto przyciąga do siebie młodych ludzi szukających dostępu do edukacji i chcących robić karierę. Jest to oczywiście zaleta, ale jest to również przyczyna dużej konkurencyjności na rynku mieszkań na wynajem długoterminowy w Toruniu. Ceny mieszkań rosną, a ciekawych ogłoszeń nie jest wcale tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Dlatego nie wystarczy już, że wpiszesz w olx: mieszkania do wynajęcia Toruń. Obecnie będziesz musiał/a sprawdzać ogłoszenia z różnych portali, w tym lokalnych. Jeśli jednak nie masz na to czasu, to mamy dla ciebie podpowiedź. Skorzystaj z porównywarki ogłoszeń Rentola.com, która pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu, a być może również pieniędzy oraz sprawi, że znalezienie wymarzonego domu do wynajęcia w Toruniu, będzie łatwiejsze, niż myślisz. 

Wynajem mieszkania: Toruń - podsumowanie

Toruń to piękne miasto z burzliwą i długą historią, które dziś daje swoim mieszkańcom przestrzeń do rozwoju, poprzez solidną edukację i dostęp do rynku pracy nastawionego na pracownika. 

Naszym zdaniem wynajem mieszkania w Toruniu jest decyzją, której nie będziesz żałować i że zakochasz się w tym mieście. Aby do tego mogło jednak dojść, musisz najpierw znaleźć mieszkanie, które idealnie wpisze się w potrzeby twoje i twoich najbliższych. Obecnie najłatwiejszym sposobem na to jest wspomniana wcześniej wyszukiwarka ogłoszeń Rentola.com, do skorzystania z której serdecznie zapraszamy. 

{"slug":"torun","title":"Toruń"}
torun