1434nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Wrocław

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem mieszkania - Wrocław

Wrocław to historyczna stolica Dolnego Śląska, stolica województwa dolnośląskiego i główne miasto aglomeracji wrocławskiej. Pod względem liczby ludności jest 4 największym miastem Polski. Zamieszkuje go do miliona osób, a cała aglomeracja liczy około 1,25 milion mieszkańców. 

Już od kilku lat Wrocław plasuje się w pierwszej setce rankingu najinteligentniejszych i najlepszych miejsc do życia firmy doradczej Mercer. 

W tym artykule opiszemy w skrócie historię tego wspaniałego miasta, to jaki dostęp do edukacji oferuje oraz jakie szanse na karierę daje. Na koniec damy ci jeszcze wskazówkę, jak najłatwiej znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy we Wrocławiu.

Historia Wrocławia

W miejscu dzisiejszego Wrocławia lub w jego bezpośrednim otoczeniu w czasach antycznych znajdowało się miasto o nazwie Budorgis. Kolejne wzmianki o osadzie w tym miejscu pochodzą z VI wieku. Wtedy to plemię Ślężan osiedliło się nad Odrą. 

Pierwsze pisemne wzmianki o Wrocławiu, jaki znamy dzisiaj, pochodzą z roku 1000, kiedy to w związku ze zjazdem gnieźnieńskim w mieście założono biskupstwo. Spotkało się to jednak z protestami pogańskich mieszkańców i katedra wrocławska została zburzona, a w jej miejscu powstała pogańska świątynia. 

W 1241 roku miasto stanęło przed groźbą najazdu mongolskiego. W związku z tym zostało strategicznie spalone i opuszczone przez mieszkańców. Odbudowa miasta formalnie zakończyła się w roku 1261, a miasto zostało ulokowane na prawie magdeburskim. 

W roku 1526 Wrocław wraz z całym Królestwem Czech stał się częścią monarchii Habsburgów. Następnie w wyniku wojen śląskich miasto przeszło pod panowanie pruskie. 

Wrocław stał się częścią Rzeczypospolitej Polskiej po zakończeniu II wojny światowej. Niemiecka ludność, która pozostała w mieście została przesiedlona na tereny radzieckiej strefy okupacyjnej w Niemczech, a do miasta zaczęli napływać nowi mieszkańcy, głównie ze Lwowa i Wileńszczyzny. 

To tylko telegraficzny skrót burzliwej historii tego miasta, gorąco zachęcamy do poznania jej dokładniej. Dlatego nie czekaj, znajdź mieszkanie do wynajęcia we Wrocławiu i zgłębiaj tajniki jego historii. 

Edukacja

Wrocław to jeden z trzech najważniejszych ośrodków akademickich w kraju. W mieście działa 10 uczelni państwowych. Najważniejszymi z nich są: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska , Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. 

Oprócz tego w mieście działa około 20 uczelni niepaństwowych, placówki naukowo-badawcze oraz liczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, z których wiele uznawanych jest za jedne z najlepszych w kraju. 

Jeśli więc przeprowadzasz się do Wrocławia, bo zamierzasz tam studiować, to najbardziej dogodną dzielnicą dla ciebie będzie Stare miasto. Jeśli jednak zgiełk ścisłego centrum to dla ciebie za wiele, to możesz wybrać również Ołbin lub Nadodrze.

Rynek pracy i sytuacja na rynku mieszkań do wynajęcia we Wrocławiu

Gospodarka Wrocławia jest trzecią co do wielkości w kraju. Ustępuje tylko Warszawie i Krakowowi. W mieście działają parki przemysłowe i technologiczne, jak: Wrocławski Park Technologiczny, Wrocławski Park Przemysłowy, czy Dolnośląski Park Innowacji i Nauki SA. 

W związku z tym problem bezrobocia we Wrocławiu praktycznie nie występuje. Według danych z czerwca 2021 roku stopa bezrobocia we Wrocławiu wynosiła zaledwie 2%. Zatrudnienie znajdziesz w rozwiniętym przemyśle, handlu, bankowości, usługach oraz licznych firmach skupionych na nowych technologiach, które to we Wrocławiu rozwijają się szczególnie prężnie. 

Niska stopa bezrobocia, dobry dostęp do edukacji i wysokie zarobki przyciągają wielu młodych ludzi. W związku z tym sytuacja na rynku nieruchomości jest coraz trudniejsza. Najgorzej jest ze znalezieniem kawalerki do wynajęcia we Wrocławiu, te rozchodzą się jak świeże bułeczki, chociaż znalezienie domu do wynajęcia we Wrocławiu nie jest dużo łatwiejsze. 

Jak najłatwiej znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy we Wrocławiu?

Wrocław to duże miasto, w którym pojawia się cała masa ogłoszeń z mieszkaniami do wynajęcia, które dodatkowo są rozrzucone na różne portale, w tym lokalne. Aby więc znaleźć mieszkanie do wynajęcia we Wrocławiu, nie wystarczy, że wpiszesz w olx: mieszkania do wynajęcia Wrocław. Najlepiej, jeśli poświęcisz codziennie przynajmniej dwie godziny na przeglądanie ogłoszeń z różnych stron. Na wstępie obiecaliśmy jednak, że mamy dla ciebie wskazówkę. Jest nią wyszukiwarka ogłoszeń Rentola.com, która od niedawna działa we Wrocławiu i znacząco usprawnia cały proces. 

Wynajem mieszkania: Wrocław - Podsumowanie

Wynajem mieszkania we Wrocławiu, podobnie jak w innych dużych polskich miastach nie należy do najłatwiejszych. Liczba ogłoszeń potrafi przytłoczyć i trudno wybrać te ogłoszenia, które są najlepsze. Mimo tego, że nie jest to łatwe, to naszym zdaniem zdecydowanie warto się poświęcić. Wrocław jest bowiem jednym z najnowocześniejszych polskich miast i żyje się w nim po prostu dobrze. Rozwinięta gospodarka i edukacja na najwyższym poziomie sprawiają, że łatwo tam osiągnąć sukces. 

Zachęcamy więc do zamieszkania we Wrocławiu i cieszenia się życiem, jakie oferuje. Jeśli natomiast przeraża cię perspektywa szukania mieszkania do wynajęcia, to skorzystaj z polecanej przez nas porównywarki ogłoszeń Rentola.pl, znalezienie wymarzonego mieszkania z tą stroną nie będzie wcale takie trudne. 

{"slug":"wroclaw","title":"Wrocław"}
wroclaw