2306nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Kraków

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Poradnik - jak wynająć mieszkanie w Krakowie

Wynajęcie mieszkania w nowym mieście nigdy nie jest prostym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników i znaleźć ofertę, która najlepiej spełni oczekiwania. Pragniemy pomóc ci nieco w tym trudnym zadaniu. Dlatego przygotowaliśmy ten artykuł. Dowiesz się z niego kilku informacji na temat Krakowa i tego jak szukać w nim mieszkania na wynajem. 

Garść informacji na temat Krakowa

Kraków to drugie co do wielkości miasto w Polsce zarówno pod względem wielkości, jak i liczby mieszkańców. Kraków to obecnie stolica Małopolski, a do 1795 roku stolica całej Polski. Nie dziwi więc, że jest to miasto z bogatą i fascynującą historią, pełne zabytków kultury i sztuki. 

Kraków jest również niestety jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Jego położenie u zbiegu Kotliny Sandomierskiej, Kotliny Oświęcimskiej, Bramy Krakowskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego i Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej sprawia, że zanieczyszczenie długo się nad nim utrzymują i w razie niesprzyjającej pogody, staje się jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast świata.

Między innymi dlatego wielu mieszkańców Krakowa ucieka poza miasto, kiedy tylko ma ku temu okazję. Nie jest to jednak jedyny powód. Kraków jest świetną bazą wypadową w Tatry, Gorce, Pieniny i inne okoliczne góry. Dobrym miejscem na szybką wycieczkę za miasto jest również piękna Jura Krakowsko-Częstochowska. 

Decydując się na wynajem mieszkania w Krakowie, możesz również liczyć na dostęp do edukacji na najwyższym poziomie. W mieście znajdują się aż 24 uczelnie, na których można studiować na 397 kierunkach. Szkoły średnie również szkolą swoich uczniów na najwyższym poziomie. W Krakowie znajduje się wiele szkół, uznawanych za jedne z najlepszych w Polsce. 

Ogromna liczba wykwalifikowanych pracowników sprawia, że rynek pracy w mieście jest dynamiczny i oferuje świetne oferty pracy dla specjalistów z niemal każdej branży. 

Jeśli więc zdecydujesz się na wynajem długoterminowy w Krakowie, to nie będziesz narzekać na nudę. Każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Pozostaje jednak odpowiedzieć na pytania: w którym miejscu Krakowa zamieszkać i jak znaleźć dobre mieszkanie? 

Którą dzielnicę wybrać szukając mieszkania na wynajem w Krakowie?

Kraków dzieli się na 18 dzielnic. Wszystkie są w pewnym sensie podobne, ale każda jest inna i wyjątkowa. W tym krótkim artykule nie będziemy w stanie każdej omówić, ale postaramy się pokrótce omówić te, które naszym zdaniem są najciekawsze.

Stare miasto

To historyczne centrum Krakowa, to tutaj znajdują się najważniejsze zabytki miasta jak Stary Rynek, Kazimierz czy Wawel. Mieszkanie w tej dzielnicy będzie prawdziwą gratką dla każdego fana historii i zabytkowej architektury. Mieszkanie w centrum ma jednak swoje ograniczenia, wybierając tę dzielnicę, musisz liczyć się z korkami, turystami i problemami z parkowaniem. Te minusy nie są jednak w stanie przyćmić magii płynącej z mieszkania w miejscu z tak bogatą i pasjonującą historią. 

Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Krowodrza

Są to dzielnice znajdujące się na lewym brzegu Wisły, które otaczają Stare Miasto. W naszej opinii są idealnym kompromisem pomiędzy mieszkaniem centrum a spokojem. Z jednej strony dają bliskość ścisłego centrum i mieszczą wiele świetnych restauracji oraz klubów, a z drugiej, nie przytłaczają ogromną ilością ludzi i samochodów. Jeśli chcesz mieszkać blisko centrum i jednocześnie mieć spokojne otoczenie, to miejsca, w których należy szukać mieszkania na wynajem w Krakowie. 

Podgórze

To jedna ze starszych dzielnic Krakowa, znajduje się na prawym brzegu Wisły i graniczy z Kazimierzem, którego bliskość generuje spory ruch, przez co niestety również tutaj musisz liczyć się z korkami. Te minusy bledną, kiedy pomyślisz o bliskości centrum, wielu okolicznych zabytkach i ciekawych miejscach.

Zwierzyniec, Dębniki, Swoszowice, Bieżanów-Prokocim, Nowa Huta

To skrajne, południowe dzielnice Krakowa. Są już nieco oddalone od centrum, ale wynajem mieszkania jest w nich znacznie tańszy. Można się w nich pokusić nawet o szukanie nowego lokum, wpisując frazę: domy do wynajęcia Kraków”. Dają również możliwość szybkiego wyrwania się z miasta i wyjechania w góry.

Na jakich stronach szukać mieszkania?

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy interesuje cię kawalerka do wynajęcia w Krakowie, czy mieszkanie, czy dom na całe lata, musisz dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji o wynajmie. Uważamy, że miejsce, w którym mieszkasz, jest jedną z kluczowych rzeczy, które decydują o tym, jak czujesz się na co dzień. Dlatego zachęcamy do tego, aby podejmując tę jakże ważną decyzję, dowiedzieć się maksymalnie dużo na temat miasta, dzielnicy, czy nawet najbliższej okolicy. Ważne jest również, aby znaleźć dobrą ofertę. Wynajem mieszkania to jeden z największych wydatków domowego budżetu i nawet mała oszczędność, w perspektywie czasu, może znacząco poprawić twoją sytuację materialną. Polecamy, abyś skorzystał ze strony, która porównuje oferty, jak przykładowo wspomniana wcześniej Rentola. 

{"slug":"krakow","title":"Kraków"}
krakow