4nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Nowy Targ

Sortowanie:
ad
Podobne wyszukiwania

Mieszkania do wynajęcia - Nowy Targ

Nowy Targ ze swoimi 33 tysiącami mieszkańców jest największym miastem i historyczną stolicą Podhala. Jest również największym ośrodkiem przemysłowym, komunikacyjnym i handlowym regionu. 

Czytając ten artykuł poznasz skróconą historię powstania tego miasta, dowiesz się co turystom oferuje region, w którym się ono znajduje oraz dowiesz się, jak najtaniej znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Nowym Targu. 

Historia Nowego Targu - dla osoby, która zamierza wynająć tam mieszkanie

Osadnictwo na Podhalu rozpoczęło się w XIII wieku za sprawą zakonu cystersów. To również oni w miejscu dzisiejszego Nowego Targu założyli osadę Stare Cło lub Długie Pole, która następnie przerodziła się w Nowy Targ. 

Miasto początkowo rozwijało się jako osada handlowa. Leżało na granicy z Węgrami i zajmowało się handlem z tym miastem. Sprzedawało ołów i sól, a kupowało głównie wino. Korzystna lokalizacja i przywileje przyznawane przez kolejnych królów polskich sprawiało, że miasto mogło spokojnie rozwijać handel i rzemiosło. 

Rozwój ten trwał w najlepsze przez cały okres Rzeczypospolitej szlacheckiej. Niestety wraz z jej schyłkiem przyszedł też czas powolnego upadku miasta. Na miasto spadł cały szereg nieszczęść. Najpierw w 1601 roku wybuchł wielki pożar, który zniszczył większość budynków w mieście, w tym ratusz, dwór i szpital. Następnie w 1656 roku do miasta dotarli Szwedzi i złupili miasto. Kolejne lata to kolejne pożary i epidemia dżumy w 1710 roku. 

Miasto zaczęło podnosić się z kolan dopiero w drugiej połowie XVIII wieku, powrót do czasów świetności nie był jednak łatwy, po drodze czekały na nie jeszcze rozbiory, dwie wojny światowe i komunistyczna okupacja. Niestety w tym krótkim artykule nie jesteśmy w stanie przedstawić ci nawet skróconej historii tego miasta. Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie znajdź dla siebie mieszkania do wynajęcia w Nowym Targu i poznawaj tę historię od środka. 

Przyroda i turystyka

To po mieszkańcach bez wątpienia dwie największe zalety Nowego Targu. Miasto leży bowiem w urokliwym miejscu, w którym Czarny Dunajec spotyka się z Białym Dunajcem i razem tworzą Dunajec, który to następnie wpada do Wisły. Daje to wspaniały potencjał do organizowania w tym miejscu spływów kajakowych, które odbywają się tam od XIX wieku do dzisiaj.

Miasto jest też otoczone przez góry. Leży w na północnym Podhalu u podnóża Gorców. W związku z tym bezpośrednio na północ/północny-wschód leżą Gorce, na wschód/południowy-wschód Pieniny,  a na południe Tatry. Jest więc to idealnie miejsce do życia dla miłośnika gór. Jeśli więc narty, trekking, czy rower górski należą do twoich pasji, to nie powinieneś tracić czasu i zacząć szukać dla siebie mieszkania na wynajem w Nowym Targu. Jesteśmy pewni, że będziesz zachwycona/y. 

Nowy Targ zadowoli też osoby, które od gór wolą odpoczynek nad wodą. W bezpośrednim sąsiedztwie miasta leży bowiem Jezioro Czorsztyńskie. Odbywają się na nim zawody wędkarskie i inne imprezy sportowe. Jezioro otoczone jest szlakiem rowerowym, a na jego brzegach można oglądać dwa zamki. Zamek w Niedzicy i ruiny zamku w Czorsztynie. 

Jak tanio znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Nowym Targu?

Nowy Targ to w dużym stopniu miasto turystyczne i znajduje się w nim całe mnóstwo pokoi, mieszkań i domów na wynajem. Większość z nich jest jednak nastawiona na turystów i pobyty krótkoterminowe. Dlatego kiedy wpiszesz przykładowo w olx mieszkania do wynajęcia Nowy Targ, to znajdziesz co prawda mnóstwo ogłoszeń, ale większość z nich nie będzie kierowana do takich osób jak ty. 

Domy do wynajęcia w Nowym Targu praktycznie nie istnieją. Ich specyficzna górska budowa i duży rozmiar sprawiają, że raczej nie nadają się do wynajmowania jednej rodzinie, a dużo lepiej sprawdzają się do wynajmowania pokoi turystom. 

Co więc zrobić, aby nie przepłacić i nie stracić zbyt dużo czasu na przeglądanie niepasujących ogłoszeń? Naszym zdaniem najlepiej skorzystać z porównywarki ogłoszeń, jak Rentola.com, dzięki które pozbędziesz się ogłoszeń, które cię nie interesują i wybierzesz najlepsze, niezależnie od tego, na jakim portalu było początkowo opublikowane. 

Wynajem mieszkania Nowy Targ - podsumowanie

Wynajem mieszkania w Nowym Targu, podobnie jak w innych turystycznych miastach nie należy do najłatwiejszych. Musisz liczyć się z tym, że większość ogłoszeń będzie skierowanych dla turystów, domy do wynajęcia będą drogie i duże, a tania kawalerka do wynajęcia w Nowym Targu to prawdziwy biały kruk. Wszystkie te trudności bledną jednak, kiedy podziwiasz otaczające to miasto góry, a zupełnie o nich zapominasz, kiedy przemierzasz górskie szlaki, czy szusujesz na nartach. 

Dużym ułatwieniem w szukaniu mieszkania do wynajęcia w Nowym Targu jest dostępna już w tym mieście wyszukiwarka ogłoszeń Rentola.com, która pozwoli ci znaleźć takie mieszkanie, które idealnie spełni twoje oczekiwania i nie będzie kosztowało za dużo. 

{"slug":"nowy-targ","title":"Nowy Targ"}
nowy-targ