9037nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Warszawa

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Mieszkania do wynajęcia: Warszawa

Warszawa to największe polskie miasto i stolica kraju. To prężnie rozwijające się miasto pełne możliwości. Oferuje edukację na najwyższym poziomie i pracę specjalistom z każdej dziedziny. Co równie ważne, daje wyższe zarobki niż inne miasta w Polsce. Ma to jednak swoją cenę. Jest nią wyższy koszt wynajmu mieszkania w Warszawie. W związku z tym zaraz po tym, jak opiszemy w skrócie historię tego miasta, jego zabytki, edukację i kulturę, podpowiemy ci, jak znaleźć najtańsze mieszkania do wynajęcia w Warszawie. 

Jeśli chcesz wynająć mieszkanie w Warszawie- to poznaj jej historię

Warszawa została ulokowana około roku 1300 na prawie chełmińskim. Swoją rolę jako centrum władzy zaczęła pełnić w 1406 roku, kiedy to przeniesiono tam Czerską kolegiatę. Znaczenie miasta zwiększyło się jeszcze, kiedy w 1569 roku została podjęta decyzja o tym, że w Warszawie będą się na stałe odbywały sejmy walne Rzeczpospolitej. Zdecydowało o tym korzystne położenie miasta. Leży ono bowiem na przecięciu się szlaków handlowych w dogodnym położeniu pomiędzy stolicami dwóch zjednoczonych królestw, czyli Krakowa i Wilna. Z tego samego powodu w 1575 roku w podwarszawskiej wsi Wielka Wola miała miejsce pierwsza wolna elekcja. 

W późniejszych latach znaczenie Warszawy jeszcze rosło. W roku 1596 po pożarze Wawelu swoją siedzibę przeniósł tam Zygmunt III Waza, przez co miasto stało się nieformalną stolicą Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 

W trakcie rozbiorów Warszawa była stolicą Księstwa Warszawskiego i Królestwa Kongresowego. To też w Warszawie wybuchały największe zrywy narodowowyzwoleńcze, jakimi były powstania listopadowe i styczniowe. 

W trakcie II wojny światowej w Warszawie doszło do powstania. Była to największa bitwa II wojny światowej stoczona przez armię podziemną z okupantem. 

Po II wojnie światowej Warszawa została stolicą Polski i centralnym punktem administracji kraju.  

Edukacja

Warszawa jest największym ośrodkiem akademickim w Polsce. Swoje siedziby ma tam aż 66 uczelni wyższych. Szacuje się, że studiuje na nich około 235 tysięcy osób. Jest to drugi najlepszy wynik w Europie. Więcej osób studiuje tylko w Paryżu. Średnio w polskich miastach na 1000 mieszkańców przypada 34 studentów, w Warszawie jest to aż 134 studentów. W związku z tym, znalezienie taniej kawalerki do wynajęcia w Warszawie graniczy z cudem, a ceny mieszkań na wynajem są najwyższe w kraju. Nie oznacza to jednak, że w Warszawie nie da się wynająć taniej kawalerki. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Najtańsze kawalerki w Warszawie znajdziesz na Pradze. Ta dzielnica kojarzy się co prawda z przestępczością, ale musisz pamiętać, że lata 90 się już skończyły i dużo się od tego czasu zmieniło. Dziś Praga to kolorowa dzielnica, w której średnia cena wynajęcia kawalerki to około 1800 zł miesięcznie.

Kultura

Warszawa jest też stolicą polskiej kultury. To tam odbyło się pierwsze przedstawienie teatralne na ziemiach polskich. Wystawiono wtedy Odprawę posłów greckich na weselu Jana Zamoyskiego i Krystyny Radziwiłłówny. Obecnie w Warszawie działa około 30 teatrów, w tym najstarszy w Polsce, czyli założony w 1765 roku Teatr Narodowy. 

W stolicy Polski działa również Opera Narodowa, Filharmonia Narodowa, Sala Kongresowa, około 30 kin oraz liczne biblioteki, muzea i galerie sztuki. 

Jeśli więc szukasz mieszkania do wynajęcia w Warszawie, bo chcesz mieć dostęp do sztuki na najwyższym poziomie, to nie znajdziesz w Polsce lepszego miejsca. Warszawa to również jedne z najlepszych barów i restauracji w Polsce. Naszymi ulubionymi są: Warszawa Wschodnia by Mateusz Gessler, Stary Dom, Beef and Pepper Steak house, Hala Koszyki, Znajomi Znajomych oraz Makulatura. 

Jak najtaniej znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Warszawie

Fakt, że Warszawa jest stolicą kraju oraz stolicą polskiej nauki i kultury niesie za sobą pewne konsekwencje. Jedną z nich jest najwyższy w kraju koszt wynajęcia mieszkania, a domy do wynajęcia w Warszawie osiągają wręcz astronomiczne kwoty. Co więc zrobić, aby znaleźć mieszkanie na wynajem długoterminowy w Warszawie i nie zrujnować domowego budżetu? Możesz próbować wpisywać w olx: mieszkania do wynajęcia Warszawa, ale szybko zauważysz, że ogłoszeń jest tak dużo, że znalezienie tego z najlepszą ceną zajmie ci mnóstwo czasu. Jeśli chcesz go nieco zaoszczędzić, możesz skorzystać z porównywarki ogłoszeń Rentola.com, która porówna za ciebie setki ogłoszeń z tej i innych stron i sprawi, że wynajem mieszkania w Warszawie nie będzie wcale taki drogi. 

Wynajem mieszkania: Warszawa - podsumowanie

Warszawa to miasto, które swoimi wręcz nieograniczonymi możliwościami przyciąga całą masę ambitnych ludzi, którzy za cel obrali sobie zrobienie błyskotliwej kariery. Wielu z nich się to udaje, co jeszcze zwiększa prestiż stolicy. W związku z tym pojawia się jeszcze więc szans, ale i zwiększa się koszt wynajmu nieruchomości. Jeśli więc nie chcesz wydawać za dużo na mieszkanie i nie masz czasu na przeglądanie setek ogłoszeń, to skorzystaj z wyszukiwarki ogłoszeń Rentola.pl, znajdź wymarzone mieszkanie w stolicy i stań się częścią najważniejszego polskiego miasta. 

Zobacz wszystkie nieruchomości w Warszawa

Proponujemy, abyś jak najszybciej rozpoczął poszukiwania domu w Rentola, ponieważ kilka różnych obszarów w Poland ma duży popyt na wynajem. Skorzystaj z naszego bezpłatnego Search Agent i otrzymuj e-maile bezpośrednio, gdy pojawią się nowe domy w Warszawa.

Miesięczny czynsz za wynajmowaną nieruchomość w Warszawa wynosi między 470 zł. i 999 000 zł. Średni czynsz za m2 wynosi 499 735 zł.

Na liście mieszkań znajduje się 9111 wolnych nieruchomości do wynajęcia w Warszawa. Możesz również przeszukać cały nasz katalog z łączną liczbą nieruchomości do wynajęcia w Poland.

Warszawa to bardzo przyjazne miejsce, w którym można znaleźć zarówno spokój, jak i aktywne życie. To miasto, w którym zawsze jest coś do zrobienia, obejrzenia, zabawy i relaksu.

Tak, oczywiście. Jeśli masz już wszystkie niezbędne dokumenty, np. wizę, możesz wynająć mieszkanie w Warszawa w taki sam sposób, jak mieszkańcy.

{"slug":"warsaw","title":"Warszawa"}
warsaw