198nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Bielsko-Biała

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Wynajem mieszkania: Bielsko-Biała

Bielsko-Biała to miasto powiatowe w województwie śląskim. Niech cię to jednak nie zmyli, Bielsko-Biała nie leży na Śląsku. Miasto powstało z połączenia położonego na Śląsku Cieszyńskim Bielska i małopolskiej Białej. Ten obszar na pograniczu małopolski i śląska jest potocznie określany mianem Podbeskidzia. 

W tym artykule opiszemy pokrótce historię, gospodarkę, edukację i turystykę stolicy Podbeskidzia oraz na końcu podpowiemy, jak najłatwiej znaleźć mieszkanie na wynajem w Bielsku-Białej. 

Historia

Historia Bielska-Białej jako całości zaczyna się dopiero w roku 1951. Wtedy to doszło do formalnego połączenia Bielska i Białej. Z tej pary znacznie starsze jest Bielsko, pierwsze pisemne wzmianki o nim pojawiły się już na początku XIV wieku. Biała prawa miejskie uzyskała dopiero w 1723 roku. 

Miasto już od swojego powstania było mocno związane z wyrobem tekstyliów. W średniowieczu najważniejszymi cechami były cech sukienniczy i cech tkacki.

Prawdziwy rozwój miasta rozpoczął się wraz z rewolucją przemysłową. Oba miasta stały się wtedy nowoczesnymi ośrodkami przemysłowymi i wspólnie tworzyły silny organizm gospodarczy skupiony na przemyśle tekstylnym, sukienniczym oraz wyrobie alkoholi.

Po drugiej wojnie światowej rozwinął się również przemysł elektromaszynowy i samochodowy. To właśnie w Bielsku-Białej powstawały znane każdemu fiaty 126p Maluch. 

To również w tym mieście powstawały takie kultowe bajki jak: Reksio, Bolek i Lolek oraz wiele innych. Dziś produkcje Studia Filmów Rysunkowych są upamiętnione pomnikami postaci z bajek rozrzuconymi po centrum miasta. 

Gospodarka

Bielsko-Biała jest jednym z najlepiej rozwiniętych ośrodków gospodarczych południowej Polski. W mieście zarejestrowanych jest ponad 26 tysięcy podmiotów gospodarczych, a stopa bezrobocia spada nawet poniżej 2%. 

Najwięcej, bo ponad 40% mieszkańców zatrudnienie znajduje w przemyśle i budownictwie. Poza tym duża część mieszkańców pracuje w usługach, handlu, transporcie, komunikacji i gastronomii

Bielsko-Biała jest sercem rozciągającego się od Cieszyna po Andrychów Bielskiego Okręgu Przemysłowego. W mieście działa też pięć obszarów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z włączonym w 2000 roku obszarem FCA Poland na czele. 

Można więc powiedzieć, że w stolicy Podbeskidzia problem bezrobocia praktycznie nie występuje. Nic dziwnego, że pojawia się coraz więcej osób szukających pracy i jednocześnie mieszkania do wynajęcia Bielsku-Białej.

Edukacja

W Bielsku-Białej działa obecnie tylko jedna państwowa uczelnia wyższa. Jest nią Akademia Techniczno-Humanistyczna, na której uczy się około 8 tysięcy studentów. Publiczna edukacja to jednak nie wszystko. W mieście działa również 9 uczelni niepublicznych. Wśród nich: Bielska Wyższa Szkoła im. J. Tyszkiewicza, Wyższa Szkoła Finansów i Prawa i Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna.

Turystyka

Ze względu na swoje położenie u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego Bielsko-Biała jest bardzo atrakcyjna pod względem turystyki pieszej i rowerowej. Miasto i jego okolice są pokryte gęstą siecią górskich szlaków turystycznych. W granicach miasta mieści się również kolej linowa prowadząca na szczyt wysokiej na 1030 m n.p.m. Szyndzielni. 

Górskie położenie miasta to również szlaki narciarskie. W wypadku Bielska jest ich 9, a ich łączna długość to 59,3 km. Turystyczny potencjał tego miasta nie kończy się na jego granicach. Położenie miasta pomiędzy Krakowem i Katowicami a czeską Ostrawą i słowacką Żyliną daje niezwykły potencjał do poznawania zabytków i sztuki wielu kultur i narodów.   

Jak znaleźć najlepsze mieszkania do wynajęcia w Bielsku-Białej?

Bielsko-Biała to jedno z najszybciej rozwijających się miast południowej Polski. Codziennie pojawiają się tam nowe miejsca pracy oraz przyjeżdżają nowi studenci i pracownicy. Za tym dynamicznym rozwojem nie nadąża jednak rynek nieruchomości. Nowe mieszkania co prawda powstają, ale zdecydowanie w zbyt wolno, aby zaspokoić potrzeby ciągle rosnącej liczby mieszkańców. Doprowadziło to niestety do trudnej sytuacji na rynku mieszkań na wynajem długoterminowy w Bielsku-Białej. Znalezienie taniej kawalerki do wynajęcia Bielsku-Białej graniczy wręcz z cudem, a domy do wynajęcia Bielsku-Białej są zwyczajnie drogie. Dlatego jeśli nosisz się z zamiarem wynajęcia mieszkania w tym mieście, to czeka cię trudne zadanie. Możesz zacząć od wpisania w olx: mieszkania do wynajęcia Bielsko-Biała, ale szybko zauważysz, że nowych ogłoszeń nie jest zbyt wiele. Dzieje się tak, ponieważ duża część ogłoszeń pojawia się na innych portalach. Rozumiemy, że sprawdzanie ich wszystkich nie należy do najłatwiejszych, dlatego pragniemy polecić ci wyszukiwarkę ogłoszeń Rentola.com, która zrobi to za ciebie i sprawi, że znalezienie mieszkania do wynajęcia w Bielsku-Białej, będzie tak proste, jak to tylko możliwe. 

Wynajem mieszkania: Bielsko-Biała - podsumowanie

Znalezienie mieszkania na wynajem długoterminowy w Bielsku-Białej nie jest najłatwiejsze, mimo tego zdecydowanie warto to zrobić. Bielsko to bowiem średniej wielkości miasto, w którym ofert pracy jest więcej niż mieszkańców, a górskie szlaki turystyczne czają się za każdym rogiem. Zachęcamy do zamieszkania w tym urokliwym miejscu i poznawania wspaniałych miejsc, jakich pełne jest zarówno samo miasto, jak i jego okolice. Na koniec chcemy przypomnieć ci tylko o wspomnianej wcześniej przeglądarce Rentola.pl, dzięki niej wynajęcie mieszkania w Bielsku-Białej będzie szybkie i przyjemne. 

{"slug":"bielsko-biala","title":"Bielsko-Biała"}
bielsko-biala