71nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Bytom

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Mieszkania do wynajęcia w Bytomiu

Bytom to miasto powiatowe leżące w samym sercu Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Miasto powstało już w XXII, dokładnie prawa miejskie uzyskało w 1254 roku i jest przez to jednym z najstarszych miast Górnego Śląska. Bytom aż do roku 1532 był siedzibą bytomskich książąt piastowskich, następnie przeszedł w ręce dynastii Hohenzollernów, po czym rodu Donnersmarcków, aż w 1742 roku stał się częścią Prus oraz Niemiec. Sytuacja ta utrzymała się do wybuchu II wojny światowej. Po wojnie niemieccy mieszkańcy miasta zostali w większości przesiedleni, a do miasta trafili repatrianci z kresów wschodnich. 

Długa i burzliwa historia miasta doprowadziła do tego, że dziś Bytom jest bardzo ciekawym miastem, pełnym zabytków z różnych epok i ważnym ośrodkiem kulturalnym południowo-zachodniej Polski. 

W tym artykule opiszemy nieco to miasto i postaramy się pomóc ci w znalezieniu mieszkania do wynajęcia w Bytomiu.

Architektura, urbanistyka i zabytki Bytomia

Bytom zachował średniowieczny układ ulic. Głównym placem miasta jest prostokątny rynek, od którego w liniach prostych odchodzą główne ulice miasta. Zarówno przy rynku, jak i przy okolicznych ulicach znajdziemy największe skarby miasta. Są nimi XIX i XX wieczne kamienice. Znajdziemy wśród nich przedstawicielki wszystkich ważnych stylów z tego okresu. Będą to więc kamienice historyczne, modernistyczne, secesyjne, ekspresjonistyczne oraz najpóźniejsze - funkcjonalistyczne. Jeśli marzysz o zamieszkaniu wewnątrz zabytku, Bytom daje ci niepowtarzalną okazję na znalezienie mieszkania na wynajem w zabytkowej kamienicy. 

Zabytkowe kamienice to jednak nie wszystko, czym Bytom może się pochwalić. Na terenie miasta znajdują się takie bezcenne zabytki architektury jak: budynek Opery Śląskiej, gotycki Kościół Wniebowzięcia, neogotycki Kościół Świętej Trójcy, Zespół zabudowy więzienia i wiele, wiele innych. 

Wiele z historycznych budynków jest niestety w nienajlepszym stanie i dopiero czeka na renowację, jeśli jednak jesteś fanem architektury, to decydując się na wynajem mieszkania w Bytomiu, nie będziesz narzekać na nudę i będziesz mieć co oglądać przez całe lata. 

Edukacja

Aktualnie w Bytomiu działa siedem szkół wyższych, na których studiuje ok 7000 studentów. Wśród nich jest Śląski Uniwersytet Medyczny oraz wyższa szkoła Ekonomii i Administracji. W Bytomiu swoje oddziały mają również uczelnie z innych miast jak: Politechnika Gliwicka, Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, czy Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Władze Bytomia współpracują jednak nie tylko z innymi polskimi miastami, w Bytomiu ma również swoją siedzibę Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych. 

Gospodarka

Bytom od dawna był i wciąż jest jednym z kluczowych ośrodków gospodarczych górnego śląska. Kiedyś słynął z przemysłu ciężkiego, na terenie miasta działało aż 7 dużych kopalni i dwie huty, dziś działają jeszcze tylko dwie kopalnie. Obecnie na terenach pogórniczych powstaje Bytomski Park Przemysłowy, który przyciąga do siebie inwestorów z całego świata i daje zróżnicowane oferty pracy. 

Jednak obecnie to nie przemysł jest głównym silnikiem napędowym gospodarki miasta, jest to handel i usługi. W mieście działają dwa duże centra handlowe, jak również super i hipermarkety, sklepy specjalistyczne i oddziały wszystkich największych sieci handlowych. 

Wynajem długoterminowy: Bytom - czyli jak znaleźć idealnie mieszkanie w centrum górnego śląska

Położenie Bytomia w centrum górnośląsko-zagłębiowskiej metropolii ma oczywiście swoje zalety, jedną z nich jest doskonała komunikacja publiczna, która łączy wszystkie miasta metropolii. W niektórych przypadkach ta zaleta zmienia się jednak w wadę. Jednym z nich jest sytuacja, w której szukasz mieszkania do wynajęcia w Bytomiu. Musisz bowiem konkurować z osobami, które pracują w innych miastach górnego śląska i są gotowe dojeżdżać z położonego w centrum Bytomia. Jeśli więc interesuje cię wynajem długoterminowy w Bytomiu, to musisz zarezerwować sobie czas na przeglądanie kilku lub nawet kilkunastu stron z ogłoszeniami i szybko na nie reagować. Możesz również skorzystać ze strony Rentola.com, która porównuje oferty z różnych witryn i pozwala ci oszczędzić czas oraz znaleźć idealne mieszkanie, niezależnie od tego, czy twoim celem są domy do wynajęcia w Bytomiu, czy też stać cię tylko na małą kawalerkę do wynajęcia w Bytomiu. 

Wynajem mieszkania: Bytom - podsumowanie

Bytom to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast nie tylko górnego śląska, ale i całej Polski i Środkowej Europy. Jest pełne zabytków architektury, kultury i sztuki oraz miejscem, w którym można zdobyć bezcenną edukację i zrobić karierę. 

Jeśli więc decydujesz się na zamieszkanie w tym pięknym mieście, musisz zrobić wszystko, aby znaleźć dla siebie idealne miejsce. Możesz oczywiście siedzieć i wpisywać w olx mieszkania do wynajęcia Bytom lub też systematycznie przeczesywać inne strony. Możesz jednak podejść do tego tematu bardziej nowocześnie i skorzystać z nowej przeglądarki ogłoszeń Rentola.com. Da ci ona szybki i łatwy dostęp do najlepszych ogłoszeń z mieszkaniami na wynajem w Bytomiu, jak również w innych miastach w całej Polsce i Europie. 

{"slug":"bytom","title":"Bytom"}
bytom