48nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Sosnowiec

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Mieszkania do wynajęcia w Sosnowcu

Sosnowiec już od dawna jest miastem, które jest obiektem żartów Polaków, szczególnie tych mieszkających na Górnym Śląsku. Co rusz słyszymy żarty o tym, że najlepszy w Sosnowcu jest autobus do Katowic albo że mieszkania na wyższych piętrach Katowic są tańsze, bo widać z nich Sosnowiec. Czy jednak są realne powody, przez które nie warto decydować się na wynajem długoterminowy w Sosnowcu? 

W dzisiejszym artykule postaramy się opisać ci pokrótce to miasto i odpowiedzieć na postawione wcześniej pytanie. Opiszemy też w telegraficznym skrócie jego historię, poznamy jego zabytki, dowiemy się nieco na temat przemysłu i poziomu edukacji oraz pomożemy ci znaleźć mieszkanie na wynajem w Sosnowcu. 

Historia Sosnowca

Pierwszymi odkrytymi śladami bytności ludzi na terenie dzisiejszego Sosnowca jest cmentarzysko łużyckie. Datuje się, że najstarsze ludzkie szczątki znalezione na tym terenie pochodzą z epoki brązu, czyli sprzed 3 tysięcy lat. 

Najstarsze pisane źródła, które wspominają wsie, z których następnie miał powstać Sosnowiec pochodzą z 1228 roku, samo miasto utworzyło się jednak dopiero w 1902 roku. Liczyło ono wtedy około 60 tysięcy mieszkańców i miało własny teatr, szpital oraz prasę. Powodem powstania miasta był dynamicznie rozwijający się przemysł ciężki. Na terenie miasta powstawały liczne kopalnie i huty. 

Zabytki i inne atrakcje Sosnowca

Decydując się na wynajęcie mieszkania w Sosnowcu, uzyskasz dostęp do wielu zabytków i atrakcji, jakie to miasto oferuje. Najważniejszą jest rzecz jasna autobus do Katowic, ale są też inne. Najważniejszymi zabytkami Sosnowca są: 

Na terenie miasta można również zwiedzić punkt, w którym spotykały się granice trzech zaborów, pojeździć na nartach na sztucznym stoku oraz odwiedzić gródek rycerski. Można również uprawiać turystykę rowerową i pieszą, odwiedzać liczne muzea, egzotarium, oraz placówki kultury, w tym dwa kina i Teatr Zagłębia. 

Edukacja i Gospodarka Sosnowca

Sosnowiec, podobnie jak inne miasta Zagłębia i Górnego Śląska powstał jako miasto przemysłowe. Oczywiście najważniejszą rolę odgrywał w nim przemysł ciężki. Miasto działało jako ośrodek górniczo-hutniczy zlokalizowany na skrzyżowaniu ważnych szlaków drogowych i kolejowych. Taka sytuacja miała miejsce od powstania miasta aż do upadku PRL. Po 1989 roku miasto zaczęło zmieniać się z miasta, w którym dominował przemysł ciężki, na miasto, które w dalszym ciągu korzysta ze swojej dogodnej lokalizacji, ale obecnie działa jako ośrodek przemysłowo-handlowy. 

Na terenie miasta działa około 200 szkół podstawowych i średnich. W Sosnowcu swoje siedziby ma też kilka szkół wyższych, a swoje filie mają tu uczelnie z innych, większych miast. 

Jeśli więc szukasz pracy i chcesz znaleźć dom do wynajęcia w Sosnowcu lub jesteś studentem i interesuje cię maksymalnie kawalerka do wynajęcia w Sosnowcu, to wiedz, że z łatwością znajdziesz tam pracę i zdobędziesz edukację na wysokim poziomie. 

Jak łatwo znaleźć mieszkanie do wynajęcia Sosnowcu?

Wynajem mieszkania w Sosnowcu jest nieco łatwiejszy niż w innych, większych miastach. Sporą część ogłoszeń z mieszkaniami na wynajem w Sosnowcu można znaleźć na popularnych stronach z ogłoszeniami. Możesz więc wpisywać w olx: mieszkania do wynajęcia Sosnowiec i na pewno uda ci się coś znaleźć. Jednak stosując tę metodę ominie cię wiele ciekawych ofert. Dlatego polecamy skorzystanie z przeglądarki ogłoszeń jak Renotla.com, która pozwoli ci sprawdzić ogłoszenia z różnych stron i znaleźć to, które najlepiej spełnia twoje oczekiwania. 

Wynajem mieszkania w Sosnowcu - Podsumowanie

Czy więc warto zdecydować się na wynajem długoterminowy w Sosnowcu? Zdecydowanie tak. Sosnowiec leży w sercu Zagłębia oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Górnego Śląska. Miasto przecinają również ważne linie kolejowe i drogi ekspresowe, a od centrum miasta do najbliższego międzynarodowego portu lotniczego jest zaledwie 24 km. Tak korzystna lokalizacja w połączeniu z ciągle rozwijającym się miastem sprawia, że jest to miasto wielu możliwości, które daje wręcz nieograniczone pole do rozwoju. 

Zachęcamy więc do zamieszkania w tym pięknym mieście i podczas poszukiwania idealnego mieszkania do wynajęcia w Sosnowcu o skorzystanie z usług wyszukiwarki ogłoszeń Rentola.pl. Sprawdziliśmy ją na własnej skórze i możemy potwierdzić, że znacząco ułatwia proces znalezienia domu na wynajem i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. 

{"slug":"sosnowiec","title":"Sosnowiec"}
sosnowiec