231nieruchomości znalezione w tym wyszukiwaniu
Ukryj filtry
1
8
Szukaj
Filter icon Filtruj wyszukiwanie

Mieszkanie do wynajęcia w Katowice

Sortowanie:
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
ad
Podobne wyszukiwania

Mieszkania do wynajęcia: Katowice

Katowice to największe pod względem liczby mieszkańców miasto Górnego Śląska oraz siedziba Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i władz województwa śląskiego. 

Do ich uformowania doszło pomimo krótkiej historii miasta, Katowice prawa miejskie uzyskały bowiem dopiero w 1865 roku. Powstanie miasta było ściśle związane z rewolucją przemysłową, która dotarła wtedy na dzisiejsze ziemie polskie. Doprowadziło to do tego, że obecnie Katowice kojarzą się większości Polaków z górnictwem i przemysłem ciężkim. Skojarzenia te mają dużo wspólnego z prawdą, ale wielu ludzi zapomina przez nie o innych zaletach tego miasta. 

Na terenie Katowic mieści się wiele zabytków architektury jak przykładowo pałac w Załężu, pałac Goldsteinów, kościół Mariacki, największa katedra w Polsce - archikatedra Chrystusa Króla, czy chociażby szesnastowieczny kościół w Brynowie. Jeśli interesuje cię kawalerka do wynajęcia w Katowicach, to możesz wykorzystać tę okazję i zamieszkać na jednym z unikatowych osiedli: Nikiszowiec i Giszowiec, które są już uznawane za zabytki architektury.

Katowice są również ważnym ośrodkiem kulturalnym i muzycznym. Na terenie miasta mieści się wiele instytucji kulturalnych i klubów muzycznych. Nie brakuje również galerii sztuki, bibliotek i ośrodków kultury. W mieście znajduje się Filharmonia, działa orkiestra symfoniczna, a w kultowym już Spodku odbywają wydarzenia kulturalne i koncerty, w których biorą udział najwięksi polscy i zagraniczni artyści.  

Jeśli więc w planach masz wynajem mieszkania w Katowicach, to w tym artykule pomożemy ci dowiedzieć się więcej na temat tego miasta i odpowiemy na pytanie, jak znaleźć najlepsze i najtańsze mieszkanie w Katowicach.

Przemysł i gospodarka Katowice

Katowice powstały już co prawda w XVI wieku, ale były one ledwie niewielkim ośrodkiem kuźniczym otoczonym polami uprawnymi. Miasto rozwinęło się wraz z rozkwitem przemysłu w połowie XIX wieku. Wtedy też do miasta została doprowadzona linia kolejowa łącząca Katowice z Warszawą i będąca częścią kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. 

Od tego rozpoczął się okres szybkiego rozwoju miasta, który doprowadził do tego, że obecnie Katowice są jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych Polski. Jak wynika z danych z 2012 roku, w Katowicach zarejestrowanych było ponad 44 tysiące podmiotów gospodarczych. Na terenie miasta działa też kilka parków technologicznych i przemysłowych. Miasto zachęca mieszkańców do przedsiębiorczości i przyciąga zagranicznych inwestorów poprzez instytucje wspierające gospodarkę jak przykładowo Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. 

Ważną częścią przemysłu Katowic jest również oczywiście przemysł wydobywczy i ciężki, który to przecież w XIX wieku był motorem napędowym gospodarki miasta. Obecnie jego znaczenie znacząco spadło, wiele kopalni i hut zostało zamkniętych lub zmieniło swoją rolę, jak na przykład kopalnia Gottwald, na której terenie znajduje się obecnie centrum handlowe Silesia City Center. Mimo tego znaczenie przemysłu ciężkiego jest wciąż duże. Na terenie miasta działają obecnie cztery huty i dwie kopalnie. W Katowicach ma również siedzibę jedna z trzech największych polskich spółek węglowych - Katowicki Holding Węglowy. Pracownicy tych spółek często wyszukują mieszkania do wynajęcia: Katowice.Największą częścią gospodarki nie jest jednak przemysł, a sektor usługowo-handlowy. Ponad 70% mieszkańców miasta jest zatrudnionych w tym właśnie sektorze. Najczęściej jest to handel detaliczny i hurtowy, pośrednictwo finansowe, obsługa nieruchomości, administracja publiczna, nauka i edukacja oraz usługi medyczne. 

Jeśli więc twoja kariera wiąże się z jedną z opisanych powyżej branż i interesuje cię wynajem długoterminowy w mieście Katowice, to możesz być pewna/y, że pracę znajdziesz tam z łatwością.  

Gdzie szukać mieszkania do wynajęcia w Katowicach?

Aby odpowiedzieć na pytanie: jak znaleźć najlepsze i najtańsze mieszkanie w Katowicach, musimy najpierw napisać kilka słów na temat rynku nieruchomości w Katowicach. Rozwinięty przemysł i sektor handlowo-usługowy sprawiają, że Katowice są jednym z miast z najniższym wskaźnikiem bezrobocia. Przyciąga to do miasta wielu młodych ludzi i sprawia, że na rynku nieruchomości panuje duża konkurencja i wynajem mieszkania w Katowicach nie należy do najłatwiejszych. Aby znaleźć mieszkanie na wynajem w Katowicach idealnie spełniające twoje oczekiwania, musisz więc przeglądać oferty z wielu stron z ogłoszeniami. Wpisywać w olx: mieszkania do wynajęcia Katowice, czy sprawdzać inne strony z ogłoszeniami. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki ogłoszeń Rentola.com, która zbiera najlepsze ogłoszenia w jednym miejscu. 

Podsumowanie

Jeśli więc na twoim celowniku są mieszkania i domy do wynajęcia w Katowicach, to naszym zdaniem podejmujesz słuszną decyzję. W tym krótkim artykule ledwie zahaczyliśmy o wątek gospodarki i kultury Katowic. Nieco zabrakło nam miejsca na omówienie innych zalet tego miasta jak jego świetna logistyka, dostęp do edukacji na najwyższym poziomie i dobrze rozwinięta służba zdrowia. Mimo togo mamy nadzieję, że udało nam się nieco przekonać cię, że Katowice to prężnie rozwijające się nowoczesne miasto, które już od dawna nie jest brudnym górniczym miastem, za które jest stereotypowo postrzegane i że wynajem długoterminowy: Katowice. Na koniec nie pozostało nam nic innego, jak życzyć ci znalezienie miejsca, które będzie dla ciebie idealne i jeszcze raz polecić ci skorzystanie z wyszukiwarki ogłoszeń Rentola.com. Strona ta pomoże ci nie tylko znaleźć wymarzone mieszkanie na wynajem w Katowicach, ale również w innych miastach Polski i całej Europy.  

{"slug":"katowice","title":"Katowice"}
katowice